Öztürk ve Bahar ANSİAD’ın konuğu oldu

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD)’ın 2023 yılı 3. Kahvaltılı Toplantısı’nın konuğu Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Ahmet Öztürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar oldu. Aralarının açık olduğu ileri sürülen Öztürk ve Bahar’ın birlikte kahvaltıya katılması dikkat çekti.

İkili arasındaki gerilim ATSO’nun seçilmiş Meclis Başkanı olan Ahmet Öztürk’ün Antalya Serbest Bölge İleticisi ASBAŞ’ın yönetim kuruluna girmesi ile başladı. Ahmet Öztürk’ün, geçtiğimiz günlerde Büyükşehir’in daveti üzerine Gastronomi Festivali Lansmanına katılmasına büyük tepki gösteren Ali Bahar, konuyu ATSO Meclisi’ne ve medyaya taşımıştı. Ahmet Öztürk ise, ağustos meclis toplantısında sert bir konuşma yapmış, ardından Bahar’a konuşma fırsatı vermeden Meclisi kapatmıştı.

Akıncı “Bu tablo ile gurur duyuyorum”

ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, ATSO’nun sadece Antalya’nın değil aynı zamanda Türkiye’nin de önde gelen köklü kuruluşlarından bir tanesi olduğunu söyledi. Akıncı, “ATSO’nun en üst temsil noktasındaki Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ali Bahar ve ATSO Meclis Başkanı Sayın Ahmet Öztürk, ANSİAD üyesidir ve yine yönetim kurulu ile meslek komitelerinde görev yapan ANSİAD üyesi birçok arkadaşımız var. ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı olarak bu tablo ile gurur duyuyorum” dedi.

Bahar, kahvaltıda “Ekonomiye Bakış ve ATSO / OSB” başlıklı bir konuşma yaptı. ANSİAD 2023 yılı ikinci döneminin ilk toplantısına katılmaktan mutlu olduğunu belirte ATSO Başkanı Ali Bahar ise, Antalya OSB’de kent için birçok önemli çalışmaya imza attıklarını belirterek, ATSO ile Antalya’ya kalıcı eserler kazandırmak istediklerini kaydetti. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı atletik bir kimliğe dönüştürmek istediklerini ifade eden Başkan Bahar, “Bu kolay bir dönüşüm değil; çünkü OSB gibi yerler daha proaktif, dokunduğunuzda hemen gösterebileceğiniz yerlerdir. Ticaret ve sanayi odaları ise daha gizli spekülatif yerlerdir. Proje üretmek ve bunu uygulayabilmek için sadece bir kurumun ya da bir kişinin irade koyması yetmiyor. Antalya olarak birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmeliyiz. Biz birlikte olursak daha güçlü oluruz, sesimizi daha net şekilde duyurabiliriz. Yapamayacağımız ve altından kalkamayacağımız bir sorun olmaz” dedi.

Akra Otel’de gerçekleştirilen toplantıya ATSO Meclis Başkanı & ANSİAD Üyesi Ahmet Öztürk, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Başkan Yardımcısı & ANSİAD Yüksek Danışma Kurulu Başkanı Ali Eroğlu, Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) & ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı Abdullah Erdoğan, ATSO Yönetim Kurulu Üyesi & ANSİAD Üyesi Hatice Öz, ATSO Meclis Üyeleri ve ANSİAD Üyeleri katıldı.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir