ATSO Başkanı Ali Bahar, Ekonomi Muhabirleriyle bir araya geldi

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Antalya’daki ekonomi muhabirleriyle bir araya geldi.

ATSO’daki buluşmaya Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Antalya Temsilcisi & Demirören Haber Ajansı (DHA) Ekonomi Muhabiri Mehmet Çınar, Hürriyet Gazetesi Bölge Temsilcisi Salim Uzun, Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi Bölge Temsilcisi Duygu Şahin, Duvar Gazetesi Bölge Temsilcisi Ceren Deniz, Sondakika.com & Haberler.com Bölge Temsilcisi İsa Akar, Akdeniz Üniversitesi Öğretim Görevlisi Işık Tuncel, Tourism Today Haber Müdürü Tuncay Sevin, Lider Gazetesi Muhabiri Mühübe Taşkın, Antalya Körfez Gazetesi Muhabiri Vildan Özkan ile ATSO Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Totoş, Yusuf Hacısüleyman, Hakan Pakalın ve Hüseyin Sarı ile Genel Sekreter Av. Aslı Şahin Tekin, ATSO Basın Yayın İletişim Müdürlüğü Ekibinden Ebru Yıldırım, İbrahim Laleli ve Yusuf Zengin katıldı.

Ekonomi muhabirlerinin sorularını yanıtlayan Başkan Bahar, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kapılarının basın mensuplarına sonuna kadar açık olduğunu ifade ederek, Antalya turizmini, ATSO’da hayata geçen ve geçecek olan projeler hakkında bilgi verdi.

ATSO Toplu İş Yerleri Projesi

Konuşmasını ilçe temsilciliklerinde gerçekleştirilen üye buluşmalarını, ilçelere yapmayı planladıkları yatırımları anlatarak devam eden Başkan Bahar, ATSO’nun kooperatifler vasıtasıyla hayata geçireceği ATSO Toplu İş Yerleri Projesi’ne dikkat çekti. 49 meslek komitesinden 45’i vasıtasıyla 13 kooperatifin kurulduğunu dile getiren Bahar, “ATSO Toplu İş Yerleri Projesi, Odamız tarafından kurulacak 14’üncü üst kooperatifle birlikte aksiyon alacak. İlgili bakanlıklarımızı ziyaret edecek ve Antalya’dan bina altlarında olan iş yerlerimizi vizyoner bir proje ile hayata geçireceğiz. Bu proje aynı zamanda kent içi trafiğin rahatlamasını, lojistik faaliyetleri verimli hale gelmesini, zamandan ve yakıttan tasarrufu sağlayacak” dedi.

Yabancı istihdamı

Çalışmaların ve istişarelerin olumlu sonuca ulaşmasının gerçekleştirdikleri lobi faaliyetleri olduğunu vurgulayan Başkan Ali Bahar, “Yabancı istihdamı konusunda sektör mensuplarının yaşadıkları sorunları dile getirerek konunun takipçisi olduk. Kültür ve Turizm Bakanımızı ziyaretimizde sunduğumuz dosyada da akabinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı koordinasyonunda, Antalya Valiliği ve ATSO iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz toplantımızda da bu konuyu irdeledik ve sektör temsilcilerimizle bakanlık temsilcilerimizi bir araya getirdik. Uluslararası İşgücü Genel Müdürü Ali Aybey beni arayarak, bizi yakından takip ettiklerini ve yabancı uyruklu personel çalıştırmakla ilgili ülkemizde mevcut sorunlar Antalya’da yaptığımız toplantı ile gündeme alındı ve sonuç açısından çok iyi bir noktaya getirildiğini söyledi. Ayrıca altını çizerek ifade etmek istiyorum; yabancılarda istihdam kriteriyle ilgili yaşanan sorunun çözümü noktasında önünü açan ATSO dedi. Sektörümüzün bir sorununa çözüm bulma noktasında odamız harekete geçmiş, ihtiyacını gidermiştir” diye konuştu.

Toplantıda, kentsel dönüşüm, deniz ulaşımı ve kurumların diyalog içerisinde olması konuları hakkında görüşüldü.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir