ANTGİAD’dan Anıtkabir Ziyareti


Antalya Genç İş İnsanları Derneği (ANTGİAD) üyeleri, Cumhuriyetimizin 100. Yılında 10 Kasım Haftası Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü anma programları kapsamında Türk gençliğine verdiği değer ve kendilerine duyduğu derin güvenin nişanesi olarak her yıl olduğu gibi ATA’mızı ebedi  istirahatgâhı Anıtkabir’de ziyaret etti.

Gerçekleştirilen resmi törenle Ulu Önder’in manevi huzuruna çıkan ANTGİAD heyeti adına mozoleye çelenk bırakan Başkan Osman Sert, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi önüne geçerek Anıtkabir Anı Defteri’ne duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı.

ANTGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sert, Anıtkabir Anı Defteri’ne şu notu yazdı;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK; Bu yıl bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyetin 100. Yılını coşkuyla kutladık. Ne mutlu bizlere ki çağdaş, laik, demokratik ve insan haklarına saygılı bir Cumhuriyetin emanetçileriyiz. Biliyoruz ki, siz ve silah arkadaşlarınız sayesinde Türkiye Cumhuriyeti, yokluklar içinde, büyük fedakârlıklarla, bir kahramanlık destanıyla kurulmasının yanı sıra müthiş bir vizyonla güçlendirilmiş, temel direkler üzerinde yükselen bir ülke olmuştur. Antalya Genç İş İnsanları Derneği olarak aklın, bilimin, kurucu değerlerimizin ışığında, durmadan ve yorulmadan var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin çağdaş medeniyetler seviyesine yükselme hedefi doğrultusunda biz gençlere verdiğiniz ödevi yeni nesillere aktarmak için üzerimize düşen sorumluluğu da yerine getirmeye çalışıyoruz. Ne mutlu Al Bayrağa canını vermiş ATA’larımıza, Ne mutlu vatanı için yorulmadan çalışan Ay Yıldız aşığı evlatlara…

Vefatınızın 85. Yılında sizi rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. Ruhunuz şad olsun, ışığınız yolumuzu aydınlatmaya devam ediyor.”

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir