Türkiye’nin Yaş Sebze ve Meyve Fuarı Antalya’dan Dünyaya Açılıyor

ANFAŞ – Antalya Fuar ve Kongre Merkezi ev sahipliğinde Antexpo Fuarcılık A.Ş. tarafından organize edilen INTERFRESH -Yaş Sebze Meyve, Depolama, Ambalaj ve Lojistik İhtisas Fuarı, sektörün tüm paydaşlarını Türkiye’nin üretim deposu Antalya’da açmaya hazırlanıyor.

17-20 Ekim 2018 tarihleri arasında ilk kez kapılarını açmaya hazırlanan INTERFRESH’e sayılı günler kala, fuarın basın toplantısı gerçekleştirildi. Antalya Expo Center’ın konferans salonlarında gerçekleştirilen basın toplantısına Antexpo Fuarcılık A.Ş.’nin yönetici ortağı Uğur Fora, ANFAŞ Genel Müdürü Hüseyin Özdamar, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Genel Sekreteri Abdullah Madenci katıldı.

16 ÜLKEDEN 400 ‘ÜN ÜZERİNDE YABANCI ALIM HEYETİ INTERFRESH’DE

Toplantının açılış konuşmasını yapan Antexpo Fuarcılık Yönetici Ortağı Uğur Fora, “Yüzün üzerinde markanın 10.000 m²  fuar alanı üzerinde katılım göstereceği INTERFRESH başta Avrupa, Rusya, Türkiye Cumhuriyetleri, Ortadoğu ve Afrika olmak üzere gerçekleştirdiği yurtdışı alım heyeti çalışmaları ile 400 ‘ün üzerinde yurtdışı alım heyetini 17-20 Ekim tarihleri arasında Antalya ANFAŞ’ta katılımcıları ile buluşturuyor olacak. INTERFRESH Türkiye’yi yaş sebze meyve ve ambalaj sektörlerinde  içinde bulunduğu coğrafyada merkez olma yolunda katkı sağlamayı hedeflemektedir” diye konuştu.

TÜRKİYE’NİN BÜYÜK ÇİFTLİK SAHİPLERİ, INTERFRES’TE İHRACATÇILARLA BULUŞACAK

INTERFRESH’in Türkiye’nin milli projesi olduğunu ifade eden Fora, “Türkiye’nin ekonomik mücadelesine ve bölge ülkeleri içindeki etkinliğini arttırmasına katkı sağlayacağına inandığımız, ülkemizin en büyük ‘Yaş Sebze, Meyve, Ambalaj, Depolama ve Lojistik Fuarı’ INTERFRESH 2018, ülkemizin yaş sebze meyve üreticileri, ihracatçıları, kamu ve özel sektörün yanı sıra; sivil toplum kuruluşlarını, akademisyenleri, büyük çiftlik sahiplerini, sektörün tüm kollarında faaliyet gösteren iş adamlarını ve teknolojik gelişmelere ilgi duyan herkesi tek çatı altında buluşturmayı hedeflemektedir” şeklinde konuştu.

SEKTÖR DUAYENLERİ KONFERANS, SEMİNER VE PANELLERLE BİR ARAYA GELECEKLER

Fora, “Kamu ve özel sektörün yanı sıra; sivil toplum kuruluşlarından, akademisyenlerden oluşan uzman konuşmacıların katılacağı, sektörün geleceğine yön verecek konferans, seminer ve panellere INTERFRESH ev sahipliği yapacaktır” ifadelerini kullandı.

BÖLGEMİZİN ÜRÜNLERİNİN KATMA DEĞERİNİ ARTTIRMAK BOYNUMUZUN BORCU

BAKA Genel Sekreteri Abdullah Madenci, INTERFRESH’i hayata geçirdikleri için ANFAŞ ve Antexpo’ya teşekkür etti. Madenci,”  Bölgemizin avantajlarına baktığımızda yaş sebze ve meyve bakımından bölgemizin bir üretim deposu olduğunu görüyoruz. Bu ürünleri katma değeri en yüksek şekilde ticaretini gerçekleştirmek bizlerin boynunun borcu. Bunun da en doğru yolunun fuarcılık olduğunu biliyoruz.  Fuarımızın başarılı geçebilmesi için  doğru noktalardan alım heyeti çalışmalarını gerçekleştireceğiz. Alım heyetlerinin fuardan en fazla faydayı sağlamasını temenni ediyoruz” diye konuştu.

ANFAŞ YEP YENİ FUARLARLA YÜKSELİŞE DEVAM EDİYOR

ANFAŞ Genel Müdürü Hüseyin Özdamar ise, INTERFRES Fuarı’nın önemli bir başarıya imza atarak kapılarını açmaya hazırlandığını söyledi. ANFAŞ’ın yeni dönem projeleri hakkında bilgi veren Özdamar, “Uçak krizinin ardından Antalya zor bir dönem yaşadı.  Bu yıl tüm aksaklıklara rağmen Antalya çok başarılı bir sezon geçiriyor. 14 milyon turist hedefi hemen hemen gerçekleştirildi. Türkiye’deki ekonomik sıkıntılara karşı Antalya son derece iyi bir sezon geçiriyor. ANFAŞ da bu iyi gidişle paralel bir çizgi sergiliyor. Portföyümüze yeni yeni fuarları ekledik. Turizm, İslami turizm, yenilenebilir enerji, spor, mantarcılık gibi birçok alanda yeni fuarlarımızı ilerleyen süreçte sizlerle paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir