Trivago CEO’sundan COVID-19 bildirisi

Dünyanın en büyük online konaklama sitesi trivago CEO’su Axel Hefer bir açıklama yaparak, “Bizim için, küresel toplumumuzun sağlığı ve emniyeti her şeyden önce geliyor. Lütfen emniyette olun ve gerekli olmayan seyahatlerinizi yeniden planlayın: Virüsün bulaşmasını azaltmak ve küresel sağlık sistemlerimizin hayatta kalmasını sağlamak için en iyi önlem olarak sosyal mesafe önerilmiştir. trivago olarak bu kritik öneriye uyuyoruz ve virüs kontrol altına alınana kadar gerekli olmadıkça seyahat etmekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz” uyarısında bulundu.

Axel Hefer imzalı bildiri şöyle;

“Sayın misafirimiz,

Dünya genelinde hissedilmekte olan koronavirüsün (COVID-19) etkileriyle ilgili birçok belirsizlik olduğunun farkındayız. Sağlık hizmeti sistemleri sınırlarına ulaşıyor hatta sınırlarını zorlamış durumda. Bu, daha önce karşılaşmadığımız bir durum. Haberler her gün değişiyor ve alışılmadık bir durumla karşı karşıyayız. 90’dan fazla milliyeti içeren küresel bir şirket olarak, trivago ekibimizin, en çok etkilenen alanlardan bazılarında aile üyeleri ve arkadaşları bulunuyor. Bizim için, küresel toplumumuzun sağlığı ve emniyeti her şeyden önce geliyor.

Lütfen emniyette olun ve gerekli olmayan seyahatlerinizi yeniden planlayın:
Virüsün bulaşmasını azaltmak ve küresel sağlık sistemlerimizin hayatta kalmasını sağlamak için en iyi önlem olarak sosyal mesafe önerilmiştir. trivago olarak bu kritik öneriye uyuyoruz ve virüs kontrol altına alınana kadar gerekli olmadıkça seyahat etmekten kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) sabun veya alkol bazlı dezenfektan ile ellerinizi sık sık yıkamanızı, yüzünüze dokunmaktan kaçınmanızı ve öksüren veya hapşıran kişilerle aranızdaki mesafeyi korumanızı öneriyor. Hasta hissediyorsanız lütfen tıbbi yardım alın ve kendinizi başkalarından soyutlayın.

Bir rezervasyon nasıl iptal edilir?
Seyahat planlarınızın, para cezası olmadan değiştirilip değiştirilemeyeceğini öğrenmenin en hızlı ve en iyi yolu doğrudan rezervasyon sitesini kontrol etmektir. Her türlü kredi, geri ödeme veya değişiklik rezervasyon sitesinin takdirinde olacaktır. Hangi siteden rezervasyon yaptığınızdan emin değilseniz, seyahat sağlayıcısının adını ve iletişim bilgilerini onay e-postanızda bulabilirsiniz. Rezervasyon sitenizle nasıl iletişime geçeceğiniz konusunda daha fazla bilgi için burada yer alan SSS sayfamızı okuyun.

Şu anda rezervasyonlarını değiştirmeye veya iptal etmeye çalışan çok fazla misafir olduğundan rezervasyon sitesi ortaklarımız eşi görülmemiş sayıda müşteri talebiyle karşı karşıya. Bunlardan birçoğu gerginliğin azalmasına yardımcı olmak için geçici olarak, ihtiyaçları en acil olan misafirlerimize öncelik tanıyor ve bu nedenle öncelikli olarak gelecek 7 gün içinde gerçekleşecek seyahatlere odaklanıyor. 

Seyahat etmeniz gerekiyorsa:
Bu durum devam eden seyahat kısıtlamalarıyla ilgili olduğundan, trivago olarak sürekli en güncel bilgilere sahip olmanıza yardımcı olmak için gerekli tüm önlemleri alıyoruz. Seyahat rezervasyonunuz varsa veya gelecekteki seyahat planlarını düşünmeye başladıysanız size ihtiyacınız olan bilgileri sağlamak istiyoruz. Böylece, seyahat etmeye başlamak tekrar güvenli olduğunda seyahat kararınızla ilgili olarak güvende hissedebilirsiniz. Sitemizin Soru-Cevap bölümü , misafirlerin bilgilendirilebilmesi için ilgili seyahat bilgilerini içerecek şekilde güncel tutulur.

Dünya genelindeki hükûmetler, yabancı uyrukluların girişini etkileyecek şekilde seyahat uyarılarında bulundu. Tüm seyahat kısıtlamalarına ilişkin bir listeyi burada bulabilirsiniz. Salgın hakkında güncel bilgilerin yayınlandığı, seyahat tavsiyelerinin ve rehberliğin sağlandığı Dünya Sağlık Örgütünün (WHO) sitesini incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Böyle zamanlarda esnekliğin önemli olduğunun farkındayız. Seyahat etmeniz gerekiyorsa size ücretsiz iptal fırsatları sunuyoruz. trivago’da, fırsatlara göz atmaya ve büyük rezervasyon sitelerinden alınan fiyatları karşılaştırmaya devam edebilirsiniz ancak aradığınız tatil merkezindeki seyahat kısıtlamalarına dikkat etmeniz önemlidir. Sadece, tercih ettiğiniz rezervasyon sitesindeki iptale ilişkin tam şartları iki kez kontrol ettiğinizden emin olun. Sizin için doğru olan zamanda kalma veya gitme kararı alabilmenizi istiyoruz.

Faydalı Kaynaklar:
Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)
Dünya Sağlık Örgütü

Küresel toplumumuza yardımcı olmak için iş birliği yapmalıyız. trivago bünyesindeki herkes adına, bize duyduğunuz güven için teşekkür etmek istiyorum. Lütfen emniyette olun.

Axel Hefer
trivago CEO’su

Etiketler:,

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir