Tarım Dünyası Growtech Fuarı’nda Buluştu

Antalya Vali Hulusi Şahin dünyanın en büyük örtü altı tarım sektör temsilcilerini Antalya’da bir araya getiren Growtech Tarım Fuarı İnovasyon Ödül Töreni’ne katıldı.

Dünyanın en önemli örtü altı tarım sektörü fuarı Growtech Tarım Fuarı ve İnovasyon Ödül Töreni’ne Vali Şahin’in yanı sıra Kazakistan Tarım Bakan Yardımcısı Tamabek Abdulkhair Galymoviç, İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Fırat Erkal, ATSO Mecils Başkanı Ahmet Öztürk, Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, Growtech Fuar Direktörü Engin Er, tarım sektöründe faaliyet gösteren firmalar ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Hulusi Şahin

Tarım Sektörünün Sürdürülebilirliğine Özellikle Önem Vermeliyiz

Tarımda teknolojinin çok önemli olduğuna vurgu yapan Vali Hulusi Şahin; “Bu fuarın hedef noktası olan tarımda teknolojiler konusu çok kritik. Bu ülkelerin güvenlik meselesi ve dünyanın geleceği ile ilgili çok mühim bir konu. Bir diğer önemli konu ise tarımda sürdürülebilirlik sorunu. Elimizdeki teknolojik imkânları ve bilgi birikimini artık sürdürülebilirlik üzerine odaklamamız lazım. Yani sadece üretmek, fiyat rekabeti sağlamak bizim için tek hedef değil. Bunun için tüm sektörün çalışması lazım. Bu hususta çaba gösteren ve bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vali Hulusi Şahin, Growtech Tarım İnovasyon Ödül Töreni’nde, Sera ve Teknolojileri kategorisinde Serasel Akıllı Sera Projesiyle birinci olan Serasel Bilişim ve Tarım Teknolojileri firmasına ödülünü takdim etti.

Vali Hulusi Şahin, ödül töreninin ardından fuar alanındaki stantları gezerek, firmaların geliştirdikleri ürünler hakkında bilgi aldı.

Sektörü tek bir çatı altında toplayan Growtech Fuarı’na; 27 ülkeden 195’i yabancı olmak üzere 598 firmanın katıldığı belirtildi. Fuarda, tohum, gübre, fide, tarım alanındaki yeni cihaz ve makinelerin sergilendiği ifade edildi. Growtech Fuarı’nın ANFAŞ Fuar Merkezi’nde 25 Kasım tarihine kadar ziyarete açık olacağı belirtildi.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir