Konyaaltı’nın “En İyi Pazar Tezgahları” Ödüllendirildi

Konyaaltı Belediyesi tarafından düzenlenen “Konyaaltı İlçesi En İyi Pazar Tezgahı Yarışması” sonuçlandı. Konyaaltı semt pazarları esnafları arasında düzenlenen yarışmada en iyi tezgaha sahip isimler ödüllerini Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten aldı.

Liman Mahallesi Kapalı Semt Pazarı’nı yeniden inşa edip hizmete açan Konyaaltı Belediyesi hemen ardından Öğretmenevleri Mahallesi’ne de yeni bir kapalı pazar yeri kazandırdı. Konyaaltı Belediyesi, şimdide pazarcı tezgahlarının doğallık, etiket düzeni, görsellik, ürün çeşidi ve kalitesi yönünden karşılaştırıldığı bir yarışma düzenledi. Buna göre haziran ayının en iyi pazarcı tezgahları belirlendi.

Pazarcılara plaketlerini takdim etti

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz ile birlikte ödüle değer görülen pazarcı esnafını makamında kabul etti. Yaptıkları her çalışmada kaliteyi standart olarak belirlediklerini ifade eden Muhittin Böcek, inşa ettikleri semt pazarlarıyla,  pazarcı esnafını ve bölge halkını fiziki ve teknolojik kalitesi yüksek pazar alanlarında buluşturduklarını söyledi. Bu kaliteyi korumak ve yükseltmek adına pazarcı esnafı arasında bir yarışma düzenlediklerini dile getiren Başkan Böcek pazar tezgahlarının etiket düzeni, doğallık, görsellik, ürün çeşidi ve kalitesi yönünden karşılaştırıldığı bu yarışmanın haziran ayı sonuçlarının açıklandığını bildirdi.

Başkan Muhittin Böcek sebze-meyve pazarcı esnafı Bülent Karaman ve kuruyemiş pazarcı esnafı Mehmet Meşe’yi haziran ayının en iyi tezgah sahipleri olarak plaketle ödüllendirdi.

Pazarcı esnafından teşekkür

Pazarcı esnafını düzene ve daha iyiye teşvik eden bu yarışmanın pazarcılar arasında son derece olumlu karşılandığını ifade eden Antalya Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, zor bir işi icra eden pazarcıların bu yarışmayla motive edildiğini söyledi. Konyaaltı’nda pazarların son derece modern ve düzenli olduğunu ifade eden İsmail Öz, bu kaliteyi korumak ve geliştirmek adına üzerlerine düşeni yaptıklarını kaydetti. İsmail Öz, haziran ayının en iyi tezgahına sahip pazarcıları ödüllendiren Başkan Muhittin Böcek’e de ayrıca teşekkür etti.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir