İlçelerimizi Cazibe Alanları Haline Getirmeliyiz

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetimi, Serik’te çeşitli temaslarda bulundu. ATSO Başkanı Davut Çetin ve heyeti, ilk olarak Serik Kaymakamı Haluk Şimşek’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette ATSO’nun faaliyetleri ve Antalya ekonomisi hakkında bilgiler veren ATSO Başkanı Davut Çetin, Serik İlçesi’nin turizm ve tarım yatırımları ile Antalya ekonomisinin lokomotif bölgelerinden biri olduğunu söyledi.

Diğer taraftan Serik’te atılması gereken adımlar olduğunu da kaydeden Başkan Çetin “Serik önemli turizm ve tarım yatırımlarına ev sahipliği yapıyor. Ancak kent merkezi bu ekonomiden yeterince yararlanamıyor. Serik ilçe merkezi, halihazırda bir transit geçiş yeri; durak yeri olarak bile kullanılmıyor. Oysa ki Serik, gastronomik birikimden doğal güzelliklere kadar turizm için cazibe unsuru olarak değerlendirilebilecek zenginlikler barındırıyor. Antalya geneli için yaşadığımız sorun maalesef ilçelerimizde de mevcut. Turistin otelinden çıkıp ilçe merkezine inmesi için cazibe yaratmamız gerekiyor. Yerli ve yabancı turist, Serik’i bir coğrafi bölge ismi olarak değil, kültürüyle, yaşam tarzıyla, doğasıyla hatta kendine has yerel mimarisiyle tanımak isteyeceği bir yer olarak görmeli. Bu, bütün ilçelerimiz için de geçerli. Üstelik bu gelişim yalnızca turist için değil, yerleşik halk için de bir gereklilik. Bu yapıyı, kültürü oluşturmak hiç kolay değil. Bunu ancak kurumların birlikte çalışması ile hep birlikte başarabiliriz” dedi.

Kaymakam Şahin’den birliktelik vurgusu

Serik Kaymakamı Haluk Şimşek de yaptığı konuşmada ATSO Heyetinin ziyaretinden büyük mutluluk duyduğunu kaydetti. Serik’teki turizm, tarım ve sanayi sektörüne ilişkin gözlem ve tespitlerini heyet ile paylaşan Kaymakam Şimşek sektörel anlamda hayata geçirilecek projeler için güçlü kurumların birlikteliğinin önemine vurgu yaptı. Şimşek, bu anlamda ATSO’nun kurumsal gücünden yararlanmak istediklerini kaydetti.

Başkan Davut Çetin Kaymakam Şimşek’e kahve fincanı ve ATSO Yayını Hüseyin Çimrin kitapları hediye etti.

ATSO üyeleri ziyaretleri

ATSO Heyeti, daha sonra Serik’te en eski ATSO üyelerinden Mustafa Oğuz Aykol’un işyerine konuk oldu. Heyet, daha sonra ATSO üyeleri Yusuf Erol ve Muhammet Konur’u ziyaret etti. Ziyaretlerde ilçede ticaretin durumu ve yaz sezonu öncesi beklentiler konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir