Fersan’dan Türkiye’de Bir İlk

Fersan ve TEGEM Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü, Türkiye’de ilk kez endüstriyel bal sirkesi üretimi için iş birliğine gidiyor.

Türkiye’nin lider sirke üreticisi Fersan, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü (TAGEM) bünyesindeki Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile bal sirkesi üretimi konusunda önemli bir iş birliğine gidildiğini duyurdu. İki kurum arasında imzalanan Kamu Özel Sektör İş Birliği protokolü kapsamında ülkemizde ilk kez endüstriyel bal sirkesi üretimi gerçekleştirilecek.

Söz konusu iş birliği protokolü, bal sirkesinin endüstriyel üretiminin standardizasyonu ve endüstriye kazandırılma olanaklarının değerlendirilmesini kapsıyor. Fersan ve TAGEM’e bağlı Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü Arıcılık Araştırma Merkezi tarafından yapılan ön çalışmaların başarılı bir şekilde tamamlanmasının ardından ürünün sektöre kazandırılması amacıyla iş birliği hayata geçirildi.

Fersan CEO’su Gürhan Güven konuyla ilgili olarak şu görüşleri dile getirdi: “Fersan olarak, TAGEM Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile bal sirkesi üretimi kapsamında önemli bir iş birliğine imza attık. Ülkemizde ilk kez endüstriyel üretimi gerçekleştirilecek olan bal sirkesinin, gıda sektörünün gelişimine önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Bu heyecan verici iş birliğiyle, her zaman olduğu gibi yenilikçi ve kaliteli ürünlerimizi değerli tüketicilerimizle buluşturmak için sabırsızlanıyoruz.”

Fersan Hakkında: 1978’den beri üretim faaliyetleri gösteren köklü bir şirket olarak Fersan, ürünlerinin imalatı sırasında gıda güvenliği ve kaliteyi ön planda tutarak güçlü tedarik zinciriyle ürünlerin doğallığını gözetmektedir. Sürdürülebilir yönetim anlayışıyla, sözleşmeli tarım yaptıkları çiftçilerine verdiği eğitimler ve periyodik olarak tarlalara gerçekleştirilen kontroller ile ürünlerini tohumdan pakete kadar takip ederek doğallıklarını izleyebilmektedir. Fersan, Almanya önde olmak üzere Avrupa Birliği, ABD, Türk Cumhuriyetleri, Arap ülkeleri, Avustralya, Rusya, Japonya, İsrail, gibi 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmekte ve her geçen yıl ülke sayısını artırmaktadır.

Etiketler:

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir