Davut Çetin: Muratpaşa için yeni bir heyecanla yola çıkıyoruz

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası önceki dönem başkanı Davut Çetin, Cumhuriyet Halk Partisi’nden Muratpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığı başvurusunda bulundu. ATSO seçimlerini kazanmasına rağmen YSK kararıyla başkanlığı kaybeden Davut Çetin’in aday adaylığı başvurusu büyük bir heyecan yarattı. Davut Çetin, CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığına başvuru dosyasını verdikten sonra CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

Muratpaşa Belediye Başkanlığı için aday adaylığı dosyasını CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin’e veren Davut Çetin, ardından CHP Antalya İl Başkanı Nail Kamacı’yı ziyaret etti.

Davut Çetin aday adaylığını şu sözlerle duyurdu:

“Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ‘Yüzyılın Değişimi’ ile başlayan rüzgarı Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in liderliğinde güçlü bir birliktelikle iktidar yolunda fırtınaya dönüştüreceğimizden emin olarak bugün ‘Baba Evimin’ kapısındayım.

“Değerlerini koruyarak yenilenen Muratpaşa” diyerek geçmişi koruyan, geleceği yenilikçi bir bakışla inşa eden, mutluluğu, refahı, katılımcılığı hedefleyen, şeffaf, çevre duyarlılığına sahip sosyal belediyecilik anlayışıyla ve yeni bir heyecanla yola çıkıyoruz.

Bu hedef doğrultusunda Büyük Atatürk’ün dünyanın en güzel yeri olarak nitelendirdiği Antalya’mızın incisi Muratpaşa’mızın Belediye Başkanlığına aday adaylığı başvurumu gerçekleştirdim.”

DAVUT ÇETİN’E İŞ DÜNYASINDAN BÜYÜK DESTEK

Davut Çetin, başvurusunun ardından peş peşe ziyaretler gerçekleştirdi. Sırasıyla TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci, Antalya Baro Başkanı Hüseyin Geçilmez, Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Sacittin Hancıoğlu, Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu, Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akay Akıncı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin’i ziyaret etti. Belediye başkan adaylığı hakkında bilgi veren Davut Çetin, adaylığının kesinleşmesinden sonra Muratpaşa için projelerini kamuoyuyla paylaşacağını belirtti.

Davut Çetin, Muratpaşa Belediye Başkan aday adaylığı sonrasında ilk ziyaretini uzun yıllar birçok alanda ortak çalışmalar yürüttüğü TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve ATB Meclis Başkanı Erdoğan Ekinci ile Yönetim Kuruluna gerçekleştirdi.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akay Akıncı, Davut Çetin’in ziyaretinden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, sosyal medya hesabından, “CHP Muratpaşa Belediyesi Başkan Aday Adaylığını açıklayan Geçmiş Dönem ATSO Başkanı değerli arkadaşım Sayın Davut ÇETİN’e 31 Mart 2024’te gerçekleştirilecek yerel seçimlerde başarılar diliyorum” şeklinde paylaşımda bulundu.

Davut Çetin Antalya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Sacittin Hancıoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

İMEAK Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Çetin ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret etti.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir