Başkan Böcek, ATSO’yu ASBAŞ’tan sonra ALDAŞ’ta da yönetime almadı

Antalya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Antalya Altyapı Yatırım A.Ş.’de (ALDAŞ) yeni yönetim belirlenirken, yaşanan değişim ve alınmayan isimler gündeme damga vurdu.

Başkan Muhittin Böcek’in, şirketin önceki tüm yönetimlerinde yer verilen hissedarı Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) başkanına, yeni yönetimde yer vermezken, ATSO’da hiçbir görevi olmayan eski Başkan Davut Çetin’i alması şaşırttı.

Başkan Böcek, daha önce Antalya Serbest Bölge İşleticisi (ASBAŞ) Yönetimine de yine ATSO Yönetimini pas geçerek, Meclis Başkanı Ahmet Öztürk’ü almış, bu tercih iş insanları arasında uzun süre konuşulmuştu.

İş dünyası bunu konuşuyor!

YSK kararıyla sonuçlanan ATSO seçimlerinden bu yana aralarının bozuk olduğu iddia edilen Muhittin Böcek ve Ali Bahar’ın arası, son yerel seçimlerde Bahar’ın yakın akrabası ATSO Meclis Üyesi Serkan Bahar’ın büyükşehir adayı Hakan Tütüncü için iş insanlarından destek istediği iddiaları üzerine iyice açılmıştı. Başkan Böcek’in, yönetiminde yer aldığı şirketlerde ATSO yöneticileri ile çalışmayı tercih etmediği ileri sürülüyor. Böcek’in ATSO Yönetimi’nin yerel seçimlerden sonra, tebrik amacıyla randevu taleplerine yanıt vermediği de iddialar arasında.

Adlıhan Dere de yok

ALDAŞ’ın yeni yönetiminde, önceki yönetim kurulunda üyesi Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Adlıhan Dere’nin de olmaması dikkat çekti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 1995’te kurulan ve yüzde 94,4 hissesi ASAT Genel Müdürlüğü’e ait ALDAŞ’ta, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Muratpaşa Belediyesi, Kepez Belediyesi ve ATSO’nun yüzde 1,  Konyaaltı Belediyesi’nin yüzde 0,6 hissesi bulunuyor.

Başkan Böcek, ALDAŞ’ın yeni yönetim kurulunda başkan yardımcısı görevine, teleferik kazası sanıklarından ve tutuklu yargılaması süren Kepez Belediye Başkanı Mesut Kocagöz’ı seçti.

Muhittin Böcek’in başkan, Mesut Kocagöz’ün başkan yardımcısı olduğu yeni yönetimde; Ümit Uysal ve Davut Çetin dışında Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, Hüseyin Turan Ataoğlu, Kıvanç Bülent Kuzay, Ahmet Çelebi, Hülya Bozkurt, Genel Sekreter Yardımcısı Serkan Temuçin, Nurettin Erdoğan, Halil Tolga Ayvazoğlu, İsmail Selami Minta yer alıyor.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir