ATSO’da Sular Durulmuyor

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) seçimlerinin üzerinden 6 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen sular durulmuyor. ATSO Başkanı Bahar’ın, MOBİSAD Başkanı Turnacı’nın ziyareti sırasında Meclis Üyesi Salih Peker için “O başkanlık makamına çıkamaz, cezalı” sözleri yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Antalya’nın tanınmış iş insanlarından olan Salih Peker, “ATSO Başkanı birleştirici olmalıdır, ayrıştırıcı değil” dedi.

ATSO Başkanı Ali Bahar’ın, Mobil İletişim Araçları ve Bilgi Teknolojileri İş Adamları Derneği (MOBİSAD) Başkanı Mustafa Kemal Turnacı’nın kendisini ziyareti sırasında Meclis Üyesi Salih Peker için “O başkanlık makamına çıkamaz, cezalı” sözleri ATSO’da yeni bir tartışma yarattı.

Antalya Ekspres Gazetesi’nde yer alan habere göre, Ekim ayında seçimi yapılan, tartışmalı seçim sürecinden sonra ise meclis toplantılarında yaşanan gerginlikler ile gündeme gelen Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ATSO) sular durulmuyor.

Seçim sürecinin Anayasa Mahkemesi’ne taşındığı ATSO’da, Ali Bahar’ın YSK kararıyla başkanlık koltuğuna oturması ile başlayan süreçte, aylık olağan meclis toplantılarındaki tartışmalar, özellikle Yüksek İstişare Kurulu (YİK) ve Antalya Serbest Bölge AŞ (ASBAŞ) ile doruğa çıkmıştı.

Son olarak Başkan Ali Bahar’ın, ATSO 23. Meslek Komitesi Üyeleri ile birlikte kendisini ziyarete gelen MOBİSAD Başkanı Mustafa Kemal Turnacı’ya, aynı sektörde faaliyet gösteren ATSO Meclis Üyesi Salih Peker için “O başkanlık makamına çıkamaz, cezalı” dediğinin iddia edilmesi yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi.

Ali Bahar’ın, Peker ile ilgili olarak “Salih Peker seçimlerde kırmızı grubu destekleyerek karşımızda oldu. Bu yüzden Salih Peker’e ceza verdim. Bu kata çıkamaz. Daha cezası bitmedi. Bizim Yönetimimizden kendisi sadece Murat Totoş ile konuşur” dediği iddia edildi.

Bahar’a ise Komite Başkanı Fikret Erdemoğlu’nun tepki gösterdiği belirtildi. Bahar’a yaptığı konuşmanın doğru olmadığını ifade eden Erdemoğlu’nun “Salih Peker’in olmadığı bir ortamda arkasından konuşmak yanlış oluyor” dediği ifade edildi.

ATSO BAŞKANI BİRLEŞTİRİCİ OLMALIDIR, AYRIŞTIRICI DEĞİL

Ziyaretten bir gün sonra yaşanan olayları öğrendiğini belirten ATSO Meclis Üyesi Salih Peker konuyla ilgili şunları söyledi:

“Seçimlerin üzerinden 6 ayı aşkın bir süre geçti. Bizler seçimlerde taraf değildik. Beyaz liste ile seçimlere katıldık. Daha sonra İbrahim Etem Culfa’nın yönetim kurulu üyeliğine yazılması ile Davut Çetin’i destekledik. Ben 15 seneyi aşkın süredir ATSO’da görev alıyorum. İlk defa böyle bir şey yaşadım. ATSO seçimlerinde bir taraf olunur. Seçim bittikten sonra bu konu kapanır. Özellikle mevcut başkanın şehir dışından gelen sektörün önemli isimlerinin yanında böyle bir şey söylemesi beni çok üzdü. Bunun olmaması gerekirdi. ATSO Başkanı birleştirici olmalıdır, ayrıştırıcı değil.”

BAHAR, SEÇİMİ GERİDE BIRAKMALI

ATSO 23. Meslek Komitesi tarafından MOBİSAD’ın da dahil olduğu Telekom Sektörü İstişare Toplantısı’nın özellikle kendisinin girişimleriyle Antalya’da düzenlendiğini dile getiren Peker, “Ben MOBİSAD’da 2004 ile 2006 yılları arasında Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Sektörümüz için çok önemli bir toplantı yapılıyor. Türkiye’nin pek çok yerinden 200’e yakın sektör temsilcisini ağırlıyoruz. Teşekkür beklerken misafirlerimin yanında bu söylenenler hiç yakışık kalmadı” ifadelerini kullandı.

Telekomünikasyon sektöründe öncü olduğunu ve yıllarını bu sektöre verdiğini ifade eden Peker sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yalnızca Antalya’da değil Türkiye’deki en büyük sektör temsilcilerinden biriyim. Antalya’ya da sektörde öncü bir kardeşimi davet etmişim. Bu kişilerin yanında, olmadığım bir yerde arkamdan bunların konuşulması özellikle Başkan tarafından böyle bir şey söylenmesi çok üzücü ve kırıcı. Umuyorum Ali Bahar bir an önce seçimi geride bırakacak ve gerçek bir ATSO başkanı olarak davranacaktır. Yoksa kendisi rövanş duygularıyla hareket eden ve kavgacı kişiliğiyle Antalya kamuoyunda tanınacaktır.”

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir