Antalya’da En Çok Çalışmak İstenen Şirketler

Antalya’da yaşayanların en çok çalışmak istedikleri şirket ya da kurumlar hangisi merak ettiniz mi? BusinessAntalya.com olarak merak ettik ve araştırdık.

Antalya’da yaşayan 20 – 45 yaş aralığında, farklı sektörlerde faal olarak çalışan üniversite mezunu, 100 kişi (70 erkek, 30 kadın) ile bir anket çalışması yaptık.

Katılımcılara “Antalya’da çalışmak istediğiniz 5 şirket/kurum hangisidir?” diye sorduk.

Sun Express ve ICF Airport gözde

En çok çalışmak istenilen ilk iki şirketin turizm ve lojistik sektöründe faaliyet gösteren yabancı ortaklı firmalar olması dikkat çekti. Hem kadınlar, hem erkekler “Sun Express”te çalışmak istediklerini belirtti. Ankette ikinci sırayı “ICF Airport” aldı.

Ankete katılan erkeklerin yarıya yakını, en çok çalışmak istedikleri şirketin “Sun Express” olduğunu belirtti. İkinci sırayı Antalya havalimanı işletmecisi “ICF Airport” alırken, üçüncülüğü; AGT, Rixos, ve Gloria firmaları aldı. Bu şirketleri Barut Otelleri, Regnum Karya, Tantur, MaxRoyal ve Akdeniz Üniversitesi izliyor.

Kadınların favorisi kamu kurumları

Ankete katılan kadınların neredeyse tamamı, en çok çalışmak istedikleri şirketin “Sun Express” olduğunu belirtmesi dikkat çekici. Yine ikinci sırada “ICF Airport” şirketi geliyor. Kadınların yarıya yakını üçüncü sıraya “Akdeniz Üniversitesi’ni koyuyor. Bu kurumu Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Yüksel Tohum izliyor. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Enza Zaden, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Organize Sanayi Bölgesi ve Terracity AVM kadınların en çok çalışmak istediği yerler arasında ilk 10’da.

Havacılık en gözde sektör.

 

Antalya’da En Çok Çalışmak İstenen 20 Şirket/Kurum

1-SUN EXPRESS

2-ICF AIRPORT

3-Akdeniz Üniversitesi

4-AGT

5-RIXOS OTELLERİ

6-GLORIA OTELLERİ

7-BARUT OTELLERİ

8-TANTUR TUI

9-REGNUM KARYA

10-ANTALYA ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ

11-TERRACITY AVM

12-YÜKSEL TOHUM

13- Antalya Ticaret ve Sanayi Odası

14-MAXX ROYAL OTELLERİ

15-ADOPEN

16-FİBERLİ

17-SETUR MARINA

18-ENZA ZADEN

19-MİGROS AVM

20-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

 

Not: TAV Havalimanları, Antalya Havalimanı işleticisi IC İçtaş şirketinin yüzde 49’luk payının tamamını satın aldı.

 

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir