Corendon’a Bir Ödül de Almanya’dan


Sektörde yatırımları ve yenilikleriyle adından sıkça söz ettiren Corendon Turizm Grubu, son projesi “Mission 747 (Görev 747)” ile Almanya’nın en prestijli turizm multimedya ödüllerinden “The Golden Citygate”e layık görüldü.

Şubat ayında Benelüks ülkelerinin en büyük oteli olan Corendon Village Hotel’in bahçesine otobanlardan, kanallardan ve tarlalardan geçerek yerleştirilen dünyanın en yaşlı Boeing 747 Jumbo Jet’inin hikayesinin konu edinen tanıtım filmi “Mission 747”, Almanya’nın en prestijli turizm multimedya ödülünü almaya hak kazandı. Turizmde yaratıcılığı ve yenilikçiliği destekleme amacıyla her yıl ITB Berlin Turizm Fuarı esnasında düzenlenen The Golden Citygate Ödülleri’nde “Mission 747”, “En İyi Etkinlik Tanıtım Filmi” kategorisinde en başarılı proje seçildi.

Aralarında Steinberger Otelleri’nin sahibi Christine Steigenberger’in de yer aldığı 45 kişilik jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda birinciliğe layık görülen “Mission 747” projesinin en ilgi çekici tarafının, uçağın Corendon renkleriyle geçtiği 18 tarla, sayısız kanal ve Amsterdam’ın en işlek otobanı A9 boyunca verdiği etkileyici görüntü olduğu belirtildi.

Tanıtım filmi, tüm dünya basınında geniş yer edinen ve 5 bin basın mensubunun canlı takip ettiği etkinliği başından sonuna görüntüleyen Swen Klawunder tarafından hazırlandı. Yaklaşık 2 dakikalık “Mission 747” tanıtım filmi, yayınlandığı farklı mecralarda bir milyondan fazla seyirciye ulaştı.

Her yıl ITB Berlin Turizm Fuarı esnasında düzenlenen ve turizmde yaratıcılığı ve yenilikçiliği desteklemeyi amaç edinen yarışmanın Başkan Yardımcısı Enrique Lepehne, ITB Berlin Fuarı’nda Corendon Havayolları’nın standına gelerek ödülü Corendon Turizm Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Yıldıray Karaer’e bizzat takdim etti. Ödül töreni esnasında kısa bir konuşma yapan Karaer, Corendon’un kurulduğunu 1997 yılından bu yana hep yenilikçi ve yaratıcı bir şirket olmaya çalıştığının altını çizerek, , son projeleri olan “Mission 747” ile bir jumbo jeti otobandan geçirerek yine bir ilke imza attıklarını anlattı. 5 gün süren taşınma operasyonu boyunca hem Hollanda halkının hem de dünya basınının gösterdiği büyük ilginin projenin farklılığından kaynaklandığını açıklayan Karaer, “Bu gibi büyük ve sansasyonel projeler Avrupa’da çok ilgi görüyor. Dev bir uçağın Amsterdam’ın en işlek otobanından geçmesi de büyük yankı uyandırdı. Corendon Village Hotel Amsterdam’ın bahçesine yerleştirdiğimiz Boeing 747’yi Eylül 2019’da hizmete sunduğumuz zaman bu ilginin artarak devam edeceğine eminiz. 747’nin içinde misafirlerimize havacılıkla ilgili bir çok deneyim yaşama imkanı sunacağız, ayrıca uçağın içinde 5D uçuş simülasyonu da olacak” dedi.

Swen Klawunder imzalı “Mission 747” filmini izlemek için:  https://youtu.be/MiUkwMpDxx4

The Golden Citygate Ödülleri Hakkında:

2001’den bu yana her yıl Uluslararası Berlin Turizm Fuarı (ITB Berlin Fuarı) kapsamında düzenlenen The Golden City Gate, turizm sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alıyor. Almanya’nın ünlü reklam filmi prodüktörü Wolfgang Huschert tarafından hayata geçirilen yarışmada; şehir turizmi, destinasyon, otel, işletme, seyahat, spor, müzik, web sitesi, yenilikçilik ve yazılı basın gibi birçok kategorilerinde ödüller dağıtılıyor.

Corendon Village Hotel Amsterdam Hakkında:

Hollanda ve Belçika’nın en yüksek bilinirliğe sahip markalarından biri olan Corendon’un 9. oteli olarak Amsterdam’ın havalimanı bölgesinde açtığı Corendon Village Hotel Amsterdam, Benelüks ülkelerinin en büyük oteli olma özelliğini taşıyor. 680 odadan ve 3 farklı binadan oluşan Corendon Village Hotel, Amsterdam’ın sembolik binalarından eski Sony Merkezinin binasının renove edilmesiyle faaliyetine 2018 Mayıs ayında başladı.

Bünyesinde Hollanda ve Belçika’nın en büyük tur operatörlerinden biri olan Corendon Travel’in yanı sıra, kendi incoming şirketi, filosunda 24 Boeing 737 bulunan bir havayolu grubu ve 9 tesisli bir otel zinciri olan Corendon, daha önce de Amsterdam’daki ilk oteli olan Corendon City Hotel’in 7. katina gerçek bir Boeing 737 kokpiti yerleştirmiş ve bu odayı hem eğitim hem de simülasyon odası olarak hizmete sunmuştu.

Corendon Hotels and Resorts Hakkında:

2014 yılında otelcilik alanında yatırım atağına başlayan Corendon’un bünyesinde yer alan 10 otel şu şekilde:

Antalya:

Kundu’da Grand Park Lara, Beldibi’nde Grand Park Kemer,

Bodrum:

Turgutreis’de Grand Park Bodrum,

Çeşme:

Alaçatı’da Premier Solto Hotel,

Amsterdam:

The College Hotel, Corendon City Hotel ve Corendon Village Hotel

Ibiza:

Marble Stella Maris Ibiza

Karayipler:

Curacao Adası’ndaki Livingstone Jan Thiel Resort ve 2019 sonunda açılacak Corendon Beach Resort Curaçao

Etiketler:,

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir