AGT’nin Kurum Kültürü Kitap Oldu

İnovatif, işlevsel, trend yaratan ürünleriyle mobilya bileşenleri ve parke sektörüne yön veren AGT’nin kurum kültürü olarak benimsediği birlikte başarmak düşüncesi kitap oldu. AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez’in kaleme aldığı “Birlikte Başarmak” adını taşıyan kitap, AGT’nin öyküsü üzerinden iş dünyasında başarıya giden yolun sırlarını anlatıyor.

Türkiye’nin önde gelen mobilya bileşenleri ve parke markası AGT, değerleriyle duygusal sermayesini büyüten, paydaşlarının mutluluk ve bağlılığını sağlayan, topluma ve çevreye duyarlı, sektöre yön vererek büyüyen öncü marka olma misyonuyla faaliyetlerini sürdürüyor. Bunu yaparken çalışanların duygularının toplamı olan duygusal sermayeye ve “birlikte başarmak” düşüncesine büyük önem veren AGT, kurum kültürünü bu iki temel üzerine kuruyor. AGT Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Semih Söylemez de bu kurum kültürünü Birlikte Başarmak adıyla kitaplaştırdı. Elma Yayınevi’nden çıkan kitapta Söylemez, birlikte başarmanın bir kültür olduğunu ve bir arada yaşayabilmenin bu şekilde gerçekleşebileceğini vurguluyor. Söylemez, kitabında bu kültürü inşa edebilmek için ilerlenecek yolu ise AGT’nin gerçek hikayesi ve kendi deneyimleri üzerinden anlatıyor.

AGT’nin serüveninin birlikte başarmak kültürünün tam karşılığı olduğunu belirten Mehmet Semih Söylemez, şunları söylüyor: “Zamanın dişlileri insanları ayrıştırmaya ve birbirinden koparmaya çalışırken, birlikte yaşayıp, üretip başarmanın hazzını yaşamayı da zorunlu hale getiriyor. Birlikte başarmak kolayca söylenebiliyor ama hayatta karşılık bulabilmesi için çaba, sabır ve emek gerekiyor. Biz de küçücük bir bodrum katında, ahşap kokan bir atölyede başlayan yolculuğumuzda şunu öğrendik: Amacınız bir şeyler başarmak ve fark oluşturmak bunu ancak birlikte yürüdüğünüz, çalıştığınız insanlarla birlikte keşfederek yapabilirsiniz. AGT olarak bundan sonra da duygusal sermayemizi büyüterek birlikte başarmak için yol arkadaşlarımızla emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.”

AGT hakkında

1984 yılında gelişen teknolojiyle ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayaliyle Antalya’da kurulan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. Bir yaşam alanının ihtiyacı olan tüm ahşap malzemeyi tek başına üretebilen AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern tesislerinde MDF, MDF-LAM, panel, profil, parke süpürgelik üretimi gerçekleştiriyor. Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu ve Türkiye’nin İlk 1000 İhracatçı Firması arasında yer alan AGT, 2017 yılında 1 milyar TL’ye ulaşan cirosu ve yaklaşık 1000 kişilik istihdamıyla sektörüne öncülük ediyor. Türkiye genelinde yaygın bir bayi ağına sahip olan AGT, 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla, başta İran, Rusya, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ülkeleri olmak üzere 70’ten fazla ülkeye ihracat yapıyor.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir