2018 Hedefi 3 Milyon İngiliz Turist

Vali Münir Karaloğlu İngiltere Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott’u makamında kabul etti. Büyükelçisi Chilcott bu yıl Türkiye’ye 3 milyon İngiliz turist beklediklerini bildirdi. 

Valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Chilcott, görevine 4 ay önce başladığını belirterek, Antalya’nın çok güzel bir şehir olduğunu ve ikliminin her spora müsait olduğunu söyledi.

Bu yıl Antalya’ya İngiltere’den gelen turist sayısında rekorlar kırılacağını dile getiren Chilcott,  kentte 25 bine yakın daimi yaşayan İngiliz olduğunu belirtti.

İngiltere’den Antalya’ya başlayan hızlı dönüşten dolayı heyecanlı olduklarını dile getiren Chilcott, “Gelen İngiliz turistler sadece Antalya’nın doğal güzelliği ve iyi bir tatil yapmanın yanında özellikle de kendilerini güvene de hissettikleri için geliyorlar. Burada negatif bir hadise yok. Gelen misafirlerin sağlıklı ve düzgün bir şekilde tatillerini yaparak memnun bir şekilde İngiltere’ye geri dönüyorlar. Bu yılki beklentimiz 3 milyon İngiliz turistin Türkiye gelmesidir. Bizde bu hedefin sağlanması için elimizden gelen gerekli desteği vereceğiz” ifadelerine yer verdi.

Antalya Güvenilir Bir Şehir

Vali Karaloğu ise son yıllarda İngiliz turistlerin Antalya’ya büyük bir ilgi gösterdiklerini ve sayının her geçen yıl artmasından dolayı İngiliz turistlerin hızlı dönüş yapmasından mutlu olduklarını ifade etti.

İngilizlerin son yıllarda Antalya’yı keşfettiklerini kaydeden Vali Karaloğlu, “ Her geçen yıl gelen İngiliz turist sayısı arıyor. Antalya’yı tanıdıkça seviyorlar. Kaş, Kalkan bölgesinde yerleşik yaşayan İngilizler var. Antalya bir önemli bir turizm şehri. Birinci önceliğimiz gelen insanların güvenlik ve huzur içinde tatil yapmalarını sağlamaktır. Antalya’da güvenlik noktasında iyi bir ekip var. İyi bir çalışma var.  Burada vatandaşı bulunan büyükelçiler ile yakından çalışıyoruz. Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadık, inşallah yaşamayız. Antalya güvenli ve güven veren bir şehir. İnsanlar dinlenmek için geliyor” dedi.

Antalya’da vatandaşı olan Büyükelçilerle vatandaşlarının güvenliği için uyum içerisinde çalıştıklarını da kaydeden Vali Karaloğlu, Bu güne kadar her hangi bir sorun yaşanmadığını ve bundan sonra da yaşanmasını ümit etmediklerini aktardı.

Büyükelçi Chilcott ise çalışmalarından dolayı Vali Karaloğlu’na teşekkürlerini ifade ederek hem kendilerinin hem İngiliz turistlerin Antalya’dan çok memnun ayrıldıklarını vurguladı.

Vali Karaloğlu ziyaret sonunda Büyükelçi Chilcott’a Antalya’nın su altı zenginliklerini İngilizce anlatan “Su Altı Cenneti Antalya” kitabını hediye etti.

 

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir