Vietnam’a Genel Nitelikli Ticaret Heyeti

Ticaret Bakanlığı’nın ‘Uzak Ülkeler Stratejisi’ kapsamında, Bakanlık koordinasyonu; Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) organizasyonu ile 26 Şubat-3 Mart 2023 tarihleri arasında Vietnam’ın Ho Chi Minh City şehrine tüm sektörleri kapsayacak şekilde Genel Nitelikli Ticaret Heyeti düzenlendi.

Heyet kapsamında 1 Mart 2023 Çarşamba günü Vietnamlı iş insanları ile heyet katılımcıları arasında B2B İkili İş Görüşmeleri gerçekleşti. Açılış konuşmalarını Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu ve Hanoi Ticaret Müşaviri Burak Cihan Ürkmez’in yaptığı faaliyet kapsamında, 23 katılımcı Türk firması 50’ye yakın Vietnamlı firma ile 120’den fazla ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi.

Ayrıca heyet, Vietnam Chamber of Commerce and Industry (VCCI) ve HCMC People’s Committee Department of Trade kurumlarını ziyaret ederek Vietnam ile Türkiye dış ticaret hacminin daha da artırılması için yapılabilecek çalışmalar ve Vietnam pazarında ihracatçıların izlemesi gereken yollar gibi hususlar konusunda fikir alışverişinde bulundu.

Program, Vietnam’ın önemli tarım fuarlarından olan Hortex Fuarı ve ihracatçılarımızın pazar araştırması için Vietnam’ın önemli firmalarına yaptıkları ziyaretlerden sonra sona erdi.

Anahtar Kelimeler:, , ,

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com