Vali Yazıcı, Ares Tersanesi, Sarp Yat ve İmecar’ı ziyaret etti


Vali Ersin Yazıcı, Antalya Serbest Bölgede bulunan yatçılık ve elektrik enerjisi ile çalışan otomobil teknolojileri konusunda faaliyet gösteren firmaları ziyaret etti. Antalya Serbest Bölge’nin, Akdeniz’deki en önemli yatırım merkezlerinden biri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, Antalya Serbest Bölge’deki firmaların özellikle yat bakım ve üretimi alanında profesyonel olduklarını belirtti.

Antalya Serbest Bölge’nin Akdeniz Bölgesi’nde en önemli “Yat Üretim ve Bakım Merkezine” dönüştüğünü belirten Vali Yazıcı, bu merkezi daha da geliştirip merkezin marka değerini arttırarak markalaşmanın önemine vurgu yaptı.

“Siz Kazanın Tüm Türkiye Kazansın!”

Vali Yazıcı ilk olarak, Antalya Serbest Bölge’de yat üretim, tamir ve bakım üzerine faaliyet gösteren Ares Tersanesi’ni ziyaret etti. En son teknolojiyi kullanarak askeri ve ticari sektörlerde yat üretimi yapan firmanın Genel Müdürü Utku Alanç’tan, Vali Yazıcı sektörün durumu, üretim faaliyetleri, üretim kapasiteleri ve ihracat hakkında bilgi aldı. 40.000 metrekarelik kapalı üretim alanına sahip firma, yat üretimi konusunda uluslararası birçok ödüle sahip.

Vali Yazıcı Antalya Serbest Bölge’nin yat üretimi konusunda öncülerden olan Sarp Yat Tersanesini de ziyaret etti. Vali Yazıcı, Tersane Müdürü Mustafa Emre Şandan’dan sektörün üretim faaliyetleri, ihracatları ve yatların özellikleri hakkında bilgi aldı. Buna göre; Entegre kalite yönetim sistemine sahip firmada, yat üretimi, tamiri ve bakım üzerine çalışmalar yürütülmektedir. 10.000 metrekarelik üretim alanına sahip firmada özellikle uzunluğu 80 metreye kadar olan lüks motorlu ve yelkenli yatlar üretilmektedir.

Vali Yazıcı, Ülkemiz ve dünya için son dönemlerde çok büyük öneme sahip Elektirikli ve Hibrit Araçlar üzerine yerli pil paketi, çeşitli ekipmanlar ve yazılım üzerine faaliyet gösteren İmecar Elektronik Firmasını ziyaret etti. Önceliklerinin Uzun menzilli, hızlı şarj olan tamamen elektrikli araçlar üretmek olduğunu söyleyen Şirket Sahibi Marat Niyazberdiyev’den Vali Ersin Yazıcı, üretim kapasitesi ve elektirikli araçların teknolojileriyle ilgili bilgi aldı.

Pandemi sürecinde de üretime ara vermeden devam eden Serbest Bölge’deki firmalarla ilgili Vali Yazıcı, “Antalya Türkiye’nin en önemli üretim merkezlerinden biri. Serbest Bölge’de bir çok alanda faaliyet gösteren firmamız var. Bugün bunlardan yatçılık ve elektrik enerjisi ile çalışan otomobil teknolojileri konusunda faaliyet gösteren firmaları ziyaret ettik. Yerli ve milli sanayi çok önemli. Kendi imzamızı taşıyan ürünlerimiz tüm dünyada aranır hale gelinceye kadar çalışmaya üretmeye devam edeceğiz. Yerli ve milli üretim yapan firmalarımızın sayısının her geçen gün hızla arttığını görmekten de büyük gurur duymaktayız. Siz kazanın, tüm Türkiye kazansın. Başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir