Thomas Cook’un İflası üzerine Antalya’da Kriz Merkezi Oluşturuldu


Antalya Valiliği, İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflası üzerine, Antalya’da tatilini geçiren turistlerin mağduriyet yaşamaması izin kriz merkezi oluşturulduğunu açıkladı.

Antalya Valiliği’den konuyla ilgili açıklaması şöyle;

“Ülkemize ve özellikle de Antalya’ya binlerce turist getiren İngiliz tur operatörü Thomas Cook’un iflas etmesi üzerine, bu operatörle şehrimize gelen çok sayıda misafirimizin mağduriyet yaşama ihtimali doğmuştur.

Muhtemel mağduriyetlerin yaşanmaması ve misafirlerimizin sağ salim ülkelerine dönebilmesi için Antalya Valiliğimizce kriz merkezi oluşturulmuştur.  Vali Yardımcısı Nurettin Ateş’in başkanlığında, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği, İngiltere Antalya Konsolosluğu, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB), Alanya Turistik Otelciler Birliği (ALTİD) ve Manavgat Turistik Otelciler Birliği (MATSOB) yetkililerinin de katılımıyla oluşturulan kriz merkezi, Antalya Havalimanı Mülki İdare Amirliği Bürosunda takipte olacak ve süreç tamamlanıncaya kadar herhangi bir mağduriyet yaşanmaması için gerekli tedbirleri alacaktır. 

Bu kapsamda, söz konusu Thomas Cook tur operatörü ile ilişki içerisinde olan turizm işletmelerimiz ve şehrimize gelen misafirlerimizin durumları valiliğimizce titizlikle takip edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir