Sunexpress’ten 25 Yeni Rotayla Turizme Destek


Türk Hava Yolları’yla (THY) Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, pandemiye rağmen 2021 yılını 59 milyon euro kârla tamamladığını açıkladı. 2021’de toplamda 6 milyon yolcu ağırlayan şirketin doluluk oram ise pandemi öncesi seviyelere yaklaşarak yüzde 75 oldu. SunExpress CEO’su Max Kownatzki, “SunExpress, 2022 yaz sezonunda toplamda 25 yeni rota ve ek 16.250 uçuşla tarihindeki en geniş uçuş ağına ulaşıyor. Havayolu, Türkiye’den 30 ülkede 60 destinasyona ve 175’ten fazla rotaya aktarmasız uçuş sunuyor.

Bu yıl bu sahil kentlerine yaptığımız uçuşlarda pandemi öncesindeki seviyeleri aşarak, 2019’a kıyasla kapasitemizi daha fazla artırmayı hedefliyoruz” dedi. Bu yaz sezonunda SunExpress, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından 33 bin uçuş gerçekleştirecek. Şirket, 20’si yeni eklenen destinasyon olmak üzere toplamda 52 noktaya uçacak.

2022 yılında büyüme stratejisini sürdürmeye devam edeceklerini belirten Kownatzki, “Türk turizminin en önemli oyuncularından biri olarak, Türkiye’nin seyahat etmek için en cazip destinasyonlardan biri olduğunu göstermek için büyük çaba sarf ediyoruz. En zorlayıcı dönemlerde bile Türkiye’nin turizm merkezlerine erişimi mümkün kıldık” dedi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle yakıt fiyatlarının da yükseldiğini hatırlatan Kownatzki, “Yüksek yakıt fiyatlarının üzerimizdeki etkisi sindirilebilir” dedi.

“Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas, Türk Rivierası’nda odaklandığımız dört ana havalimanımız” diyen Kownatzki, seyahat talebinin, yaz sezonu yaklaştıkça güçlenmeye devam ettiğini bildirdi. 2022’de sahil kentlerine yaptıkları uçuşlarda pandemi öncesindeki seviyeleri aşarak, 2019 yılma kıyasla kapasitelerini daha fazla artırmayı hedeflediklerini belirten Kownatzki, 2022 yaz sezonunda SunExpress, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından toplamda 33 bin uçuş gerçekleştirileceğini ifade etti.

Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çalışkan ise SunExpress olarak Avrupalı tur operatörleri ile koordinasyon zirvesi düzenleyecekleri bilgisini verdi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com