Öztürk; Antalyaspor, Kentin Tanıtımı İçin En Önemli Araçtır

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği’nin (AKTOB) aylık olağan toplantısına katılan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Antalyaspor şehri en iyi şekilde tanıtacak araçtır” dedi.

Antalya’nın spora en uygun yerlerden bir tanesi olduğuna dikkat çeken Ali Şafak Öztürk, Antalyaspor tesislerinin Mancester City tesisleriyle yarışacak kapasitede olduğunu söyledi. Antalyaspor’a ciddi derecede yatırım yaptıklarını hatırlatan Öztürk, turizmle ilgili Barcelona futbol takımından örnek verdi. Öztürk, “Turizm açısından baktığınızda Antalyaspor belki şehri en iyi şekilde tanıtabilecek araçtır. Barcelona şehrini şehir yapan futbol takımıdır. Şu anda bir günlük turlara bile gittiğinizde stat gezme ve maçlara gitme turları koyarlar. En son baktığımda Barcelona’ya gidip stat veya takımla ilgili yerlere giden turistlerin oranları yüzde 70’in üzerindeydi. Bu çok önemli bir oran. Daha önce kasaba gibi olan şehir futbol takımı sayesinde, sportif başarı sayesinde şehir haline geldi.


En son transfer ettiğimiz zoyuncu Samir Nasri’nin imza törenini Antalya şehrini tanıtalım diye şehir merkezinde Yivli Minare’nin altında yaptık. Bir şehir içerisinde bir oyuncuya imza töreni yaptık. Çok güzel bir reaksiyon aldık” diye konuştu.

Antalyaspor’un turizm geliri olarak Türkiye’ye diğer takımlardan daha büyük bir katkı sağlayacağına işaret eden Öztürk şunları kaydetti;
“Türkiye’nin en fazla başarısını desteklemesi gerektiği kulüp Antalyaspor olmalı. Nedenler ortada. Şuanda baktığınızda Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş bunlar semt takımları. Tabi ki tarihleri çok büyük, başarıları, kitleleri çok büyük ama bilinirliği, başarısı daha üst düzey olursa bunun geri dönüşü en büyük olacak şehir şu anda Antalyaspor. Bakıyorsunuz bir Trabzonspor örneği var. Devletin sadece bu dönemde değil, daha önceki dönemlerde de desteklediği bir kulüp. Çünkü oyuncu kalibresine bile baktığınızda, geçmiş zamanda oyuncu kalibresine baktığınızda, borç seviyesi ve yatırımlarına baktığınızda gerçekten ciddi yatırımlar almış bir kulüp. Ama Trabzonspor’un mu başarısı Türkiye için daha iyi olur yoksa Antalyaspor’un mu? Bence Antalyaspor’un daha önemli. Bu turizme katkısından dolayı ve yapabileceklerimizden dolayı. Kesinlikle yanlış anlaşılmasın bu bir araçtır. Antalya şehrini bütünleştirebilmek ve tanıtabilmek için Antalyaspor çok önemli bir araçtır.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir