Moskova’da Türkiye Festivali


Türk turizminin en büyük tanıtım organizasyonlarından birisi olan Türk Festivali Moskova’da 14-16 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Akdeniz Turistik Otelciler Birliği (AKTOB) Başkanı Dr. Erkan Yağcı ve Türkiye Otelciler Fedreasyonu (TÜROFED) Bşk. Osman Ayık’ın da katılım sağladığı festivali 3 günde 300 bin kişi ziyaret etti.

AKTOB, TÜROFED, TTYD, TÜRSAB ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekleri ile gerçekleşen festivalde İstanbul, Antalya gibi bölge stantlarının yanı sıra pek çok otel ve tur operatörleri yer aldı.

Festival hakkında değerlendirme yapan AKTOB Başkanı Dr. Erkan Yağcı; “Festivaller halka dokunan en önemli tanıtım aracı. Moskova’da gerçekleşen Türk Festivali, Türkiye tanıtımının en başarılı örneklerinden birisi oldu. AKTOB olarak tam destek verdiğimiz bu organizasyonun, diğer kaynak pazarlarımızda da hayata geçirilmesi, Türkiye ve Antalya algısını pozitif yönde güçlendirecektir” dedi.

Antalya’da Aspendos Yılı olması nedeni ile Aspendos Fotoğraf sergisinin de yer aldığı  Festival boyunca, çeşitli animasyon gösterileri eşliğinde Türk yemekleri de Rus ziyaretçiler tarafından tadıldı. Türk ve Rus sanatçıların Türkçe ve Rusça parçalar seslendirdiği renkli bir atmosferde gerçekleşen festival Rus ziyaretçiler tarafından ilgiyle izlendi.

Şehir merkezinde bulunan Kresnaya Presniya Parkı’nda yapılan Festivalde Rus ziyaretçiler farklı animasyon ve gösterileri izlerken, konuklara konaklama ödülleri ve çeşitli promosyon ürünleri de hediye edildi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir