Reel sektörü rahatlatacak mali önlemlerin açıklanmasını bekliyoruz


Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu, korona virüs önlemleri kapsamında alınan TOBB karar ve tavsiyeleri doğrultusunda, ATSO’nun yüksek katılımlı toplantılarını ve eğitim faaliyetlerini erteleme kararı aldı. Bu kapsamda ATSO Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın Nisan ayının son haftasında yapılacağı, 3 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek Kuruluş Yıldönümü ve ATSO KÖK Ödülleri Töreni’nin de ileri bir tarihe ertelendiği bildirildi.

ATSO Vakfı bünyesindeki Antalya Kültür Sanat’ın etkinliklerine de bu kapsamda ara verildiği kaydedildi.

Yönetim Kurulu ve Meslek Komiteleri toplantılarıyla diğer faaliyet ve hizmetler aksamadan sürdürüleceğini belirten ATSO Başkanı Davut Çetin, “Üyelerimiz, belge taleplerinde online hizmetlerimizden de yararlanabilirler” dedi.

Davut Çetin

Başkan Çetin, “Korona virüs önlemleri ve ekonomideki olağanüstü durum bütün sektörlerimizi etkilemektedir.  Hükümet tarafından reel sektörü rahatlatacak mali önlemlerin açıklanmasını bekliyoruz. Bu dönemde sektörlerimizin durumunu yakından izleyerek bakanlıklar, Valilik, TOBB ve yerel yönetimler nezdinde çözüm aramaya dönük olarak yoğun çaba harcıyoruz. Salgının kısa sürede önlenmesini ve ekonomide hızlı bir toparlanma görmeyi diliyoruz” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:,

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir