Konyaaltı Belediyesi’nden “Sıfır Atık Projesi”

Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından yürütülün atık yönetimi eğitim çalışması, okullarda devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda bünyesinde oluşturduğu Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Antalya’da ki tüm belediyelere öncülük eden Konyaaltı Belediyesi, çevreye daha profesyonel bakabilmenin de haklı gururunu yaşıyor. Kurulduğu günden bu yana birçok “çevre” projesini hayata geçiren Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, şimdide “Sıfır Atık Projesi” için kolları sıvadı.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 2019 yılında sahada uygulamaya konulacak olan projeyle, kaynakların daha verimli kullanılması, atıkların yerinde ayrıştırılarak israfın önlenmesini amaçladıklarını bildirdi. Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün geliştirdiği projeler ile İlçe sınırları içinde geri dönüşüm konusunda büyük yol kat ettiklerini dile getiren Başkan Muhittin Böcek, “Geri dönüşüm konusunda artık vatandaşlarımız daha bilinçli. İlçemiz sınırlarında atık pil, elektronik eşya gibi her türlü atığı topluyoruz. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nden onaylı Antalya’nın ilk 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde topladığımız atıklar ayrıştırılarak, geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor. Böylelikle çevre kirliliğinin de önüne geçiyoruz” dedi.

Başkan Muhittin Böcek, “Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Projesi” ile ilgili eğitim çalışmalarına ilk olarak Ayten Çağıran İlkokulu’ndan başladıklarını ifade eden Muhittin Böcek, öğrencilere floresan lamba, elektronik gibi tehlikeli atıkları nasıl yerinde ayrıştırabileceklerini öğrettiklerini söyledi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir