Eurasia Airshow Fuarı 25-29 Nisan 2018’de Antalya’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 25-29 Nisan 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecek Eurasia Airshow Fuarı’nın 40 milyar dolarlık iş hacmi yaratması bekleniyor.

Eurasia Airshow Genel Müdürü Ferhat Yenibertiz, fuarın, havacılık ve uzay sektörünün lider marka ve sanayileri ile ticari ve askeri havacılık sektöründe global ve bölgesel oyuncuları bir araya getireceğini söyledi.

300 bin ziyaretçi

Eurasia Airshow Fuarı’nın, Türkiye’ye sağlayacağı katma değer açısından Cumhuriyet tarihinin en büyük organizasyonu olacağını ifade eden Ferhat Yenibertiz, “Eurasia Airshow, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda DHMİ tarafından tahsis edilen toplam 300 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek. 400’ün üzerinde firma, 150’nin üzerinde askeri ve sivil delegasyon katılımıyla toplamda 100 bin profesyonel ziyaretçinin fuara katılması bekleniyor. Son 2 günü halka da açık olacak fuarda toplam 300 bin ziyaretçiye ulaşılması hedeflendi. Eurasia Airshow Fuan’na havayolu şirketlerinden motor üreticilerine, parça tedarikçilerinden, kargo tedarik zincirinin tamamına, askeri platformlardan sertifikasyon sistemlerine, havalimanı projelerine kadar geniş bir katılım olacak.

Eurasia Airshow etkinlik süresince ve yıl boyunca ticari ve askeri havacılık sektöründe gerçekleşmesini beklediğimiz anlaşmalar, potansiyel uçak alımları ve uçak siparişlerinin yanında binlerce yabancı ziyaretçinin konaklama, ulaşım ve sosyalleşmeleri vesilesi ile ülkemize sağlayacağı ekonomik katkılar göz önüne alındığında yaklaşık 40 milyar dolarlık bir iş hacmi oluşturmasını hedefliyoruz. Tüm dünyadan havacılık ve uzay sanayinin önemli oyuncularını bir araya getiriyoruz. Ayrıca ülkemizin havacılıkta ürettiği, ortağı olduğu iş modelleri de tanıtılacak.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir