Depremzede öğrenciler için güç birliği

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Kafkas’ın Kadınları Derneği Kurucu Başkanı Emel Yenigün ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Ziyarette, Kahramanmaraş’ta yaşanan ve 11 ili etkileyen depremin ardından yapılabilecek yardım çalışmaları konuşuldu.

6 BİN ÖĞRENCİ DEPREMDEN ETKİLENDİ

Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, depremden etkilenen bölgede 6 bin Akdeniz Üniversitesi öğrencisinin olduğunu ve 20 öğrencinin depremde yaşamını yitirdiğini belirterek, “Depremin hemen ardından üniversite olarak harekete geçtik. Başlattığımız yardım kampanyasıyla bölgeye 4 tır yardım ulaştırdık. Yaraları sarmak için çalışmaya devam ediyoruz.” dedi.

ÖĞRENCİLERE DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR

Kafkas’ın Kadınları Derneği Kurucu Başkanı Emel Yenigün de böyle süreçlerde kadın hassasiyeti ve duyarlılığının çok önemli olduğunun altını çizerek, Akdeniz Üniversitesi’nin depremzede öğrencilere yönelik yaptığı çalışmalara katkı sağlamak istediklerini açıkladı. Bu amaçla depremzede öğrencilere dizüstü bilgisayar hediye etmek istediklerini anlatan Emel Yenigün, “İş dünyası ile temas kurup kendi üyelerimize çağrıda bulunduk. En kısa sürede öğrencilerimize dizüstü bilgisayarları teslim etmek istiyoruz.” diye konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com