Deniz Tutkunları ve Otomobilseverler, Boat Antalya ve Otoshow Fuarı’nda Bir Araya Geliyor

Tasarımları ile göz dolduran otomobil, boat ve yatlar TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarlarında sergilenmeye hazırlanıyor. Deniz tutkunlarını ve otomobil severleri eş zamanlı tek çatı altında iki ayrı fuarda toplayan TÜYAP Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, 13-18 Mart 2018 tarihleri arasında Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Deniz, bot ve otomobil severlerin heyecanla beklediği Fuarların bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını belirten TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz; “Boat Antalya ve Otoshow Fuarları ile Akdeniz Bölgesi’nde denizcilik ve otomotiv sektörlerine daha fazla ilgi çekmeye çalışıyoruz. Ziyaretçilerimizi yatçılığa ve tekne sporlarına teşvik ederek sektörün bölgedeki pazar payını artırmayı ve Türkiye’deki yat ile deniz aracı kullananlara sektörün yeniliklerini sunmayı amaçlıyoruz. Katılımcı firmalarımızı ve ziyaretçilerimizi fuarlarımıza bekliyoruz” diye konuştu.

TÜYAP Antalya iki büyük fuar ile kapılarını ziyaretçilerine ve katılımcılarına açmaya hazırlanıyor. TÜYAP Antalya olarak ilk kez düzenlenecek olan Boat Antalya ve Otoshow Fuarları, deniz ve otomobil sektörüne hareketlilik katmayı amaçlıyor. 13-18 Mart 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan Fuarlar, otomobil ve boat sektörünü bir araya getirecek.  Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Boat Antalya Fuarı, motorlu-motorsuz yelkenli tekneleri ve su sporları ile ilgili tüm ekipmanları ziyaretçilerin beğenisine sunacak. Otoshow Fuarı ise kendi segmentinin lider otomobil firmalarını ziyaretçileri ile buluşturacak.

 5 metreden 16 metre uzunluğuna kadar tekneler bulanacak

Fuar alanında 5 metreden başlayıp 16 metreye kadar teknelerin bulanacağını dile getiren Alagöz; “Yerli ve yabancı pek çok firmamızın yat ve teknelerinin sergileneceği Boat Antalya Fuarımızda, ziyaretçilerimiz istedikleri ürüne kolayca ulaşabilecek. Yaklaşık 10 bin m2’lik alanda boat, yat ve su sporları ürünleri sergilenecek. Boat Antalya ve Otoshow Fuarlarımızı toplamda yaklaşık  22 bin m2’de açmayı planlıyoruz” diye konuştu.

Turizmin Başkenti Antalya’da düzenlenecek olan Boat Antalya ve Otoshow Fuarlarının bölge avantajına da değinen Alagöz, “Antalya, 640 kilometrelik uzunluğa sahip sahil şeridiyle Türkiye’nin denize en fazla kıyısı olan kenti olmasının yanı sıra yurt dışından direk uçuşların olduğu Uluslararası Havalimanı’na da sahip. Denize bu kadar uzun kıyısı olan bir şehrimizde tekne ve su sporları fuarı yapmak hem katılımcılarımızı hem ziyaretçilerimizi hem de bizleri oldukça heyecanlandırıyor. Kente ve bölgeye önemli katkılarının olacağına inandığımız Fuarlarımızın, şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum. Uzun zamandır üzerinde çalıştığımız Fuarlarımızın emeğinin karşılığını da hem katılımcılarımızın hem de ziyaretçilerimizin memnuniyeti ile almayı arzu ediyoruz. Turizmin başkenti olan Antalyamızı Boat Show Fuarının da başkenti yapmak için çalışıyoruz” dedi.

Antalya Fuarları ile bölgeye canlılık kazandıracağız

Fuarları ziyaret eden ziyaretçilerin motorlu ve motorsuz teknelerin yanı sıra balık av ve malzemeleri, dalış malzemeleri,  su sporları aksesuar ve ekipmanları, jetski, dıştan takma motorlar, kamp malzemeleri, fonksiyonel doğa giysileri, dağcılık malzemeleri, termal giysiler, kano, kayık, şişme botlar, sörf, su kayağı, rafting malzemeleri gibi ihtiyaçları olan her türlü malzeme, ekipman ve aksesuarı tek bir çatı altında bulabileceklerini belirten Alagöz, “TÜYAP Anadolu Fuarcılık A.Ş. olarak bölgede düzenleyeceğimiz fuarlarımız ile ülke ekonomisine, bölge fuarcılığına ve ülkelerarası ticaretin gelişmesine önemli katkılar sağlayacağımıza inanıyoruz. 2018 yılında TÜYAP Anadolu Fuarcılık olarak Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde fuarlar düzenlemeye başlayacağız. 2018 yılı içinde otomobil, boat, mobilya-dekorasyon ve tarım gibi pek çok alanda düzenleyeceğimiz fuarlar bölgeye fuarcılık anlamında da önemli bir canlılık kazandıracak” dedi.

Alagöz, Boat Fuarı ile Antalya’yı uluslararası seviyeye taşıma hedefinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Antalya Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek olan Otoshow ve Boat Antalya Fuarları, 13-17 Mart 2018 tarihinde 10.00-19.00 saatleri arasında 18 Mart 2018 tarihinde ise 10.00-18.00 arasında ziyaretçilerini ağırlayacak.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir