CW Ceo’su Tarık Sarvan, 665. Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin Ağası Oldu

Türkiye’nin Lider Güneş Paneli Üreticisi CW Enerji’nin CEO’su Tarık Sarvan, 260 Bin TL ile 665. Elmalı Tarihi Pehlivan Güreşleri’nin ağası oldu.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Elmalı Belediyesi tarafından düzenlenen 665.Tarihi Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri, büyük ilgi gördü. Türkün İlk Er Meydanı Elmalı ‘da finalde rakibi Ali Gürbüz’ü puanlamayla yenen Orhan Okulu, 665.Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yeni başpehlivanı olarak Elmalı’da yenilmezlik serisini 5’e çıkardı.

Elmalı güreşlerini Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, milletvekilleri, çok sayıda belediye başkanı ve bürokrat Türkün ilk er meydanında ilgiyle takip etti. Elmalı Yağlı Pehlivan Güreşleri Ağası Tarık Sarvan, ağalık ihalesini rakiplerine kaptırmayarak 507 Bin Türk Lirası bedelle 666. Elmalı Tarihi Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin yeni ağası oldu.

Sarvan, çocukluk yıllarında gönül verdiği ata sporu güreşle ilgili Elmalı’da düzenlenen organizasyonda yaşanan şölen havasından çok etkilendiğini belirterek, “Güreş, Anadolu’da her yerde mutlaka uzaktan ya da yakından halkımızın ilgilendiği bir spor dalıdır. Antalya’nın güzide ilçesi Elmalı’da yaptığımız Güneş Enerjisi Santralleri (GES) projeleri sırasında Elmalı halkı tarafından her yıl çok güzel bir şekilde sunulan bu festivalle, güreşe daha da yoğunlaştım ve sporcularımıza destek vermek için doğrudan organizasyona dahil olmaya karar verdim. Halkımızın spora olan ilgisini arttırıcı her alanda gerek şahsım gerek CW Enerji ailesi olarak yer almaktan çok memnunuz. Tüm iş insanı ve sporseverleri, güreş sporuna destek olmaya davet ediyorum” diye konuştu.

Bu sene Türk’ün İlk Er Meydanı Elmalı Yağlı Pehlivan Güreş Müsabakalarına 76 Başpehlivan katılarak en çok başpehlivanın kol bağladığı güreş müsabakaları rekoru kırıldıç 76’sı başpehlivan olmak üzere 1306 Pehlivanın kol bağladığı güreşleri yerli ve yabancı olmak üzere çok sayıda basın mensubu takip etti. Recep Gürbüz Güreş Sahası’nı dolduran on binlerce güreş sever, güreşleri heyecanla izledi. Etkinlik, ödül töreniyle son buldu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir