Batı Akdeniz’in İhracat Şampiyonları

Türkiye’nin 2016 yılında en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları “İlk 1000 İhracatçı Firma” Araştırması ile belirlendi. Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) üyesi 17 firma listeye girme başarısı gösterdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından 15 yıldır yapılan ve 26 sektörü kapsayan “İlk 1000 İhracatçı Firma” araştırmasının 2016 yılı sonuçları açıklandı. TİM tarafından açıklanan verilere göre “İlk 1000 İhracatçı Firma” listesine Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) üyesi 17 firma girme başarısı gösterdi. Geçen yıla oranla listeye giren BAİB üyesi firma sayısında artış yaşandı. 2015 yılı araştırmasında 10 firma yer alırken, 2016 yılı araştırmasında 17 firma yer aldı Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren firmaları arasına giren BAİB üyeleri; yaş meyve sebze, mermer, tohum, tekstil ve kimya sektöründe faaliyet gösteriyor.

MUSTAFA SATICI KUTLADI

Türkiye genelinde 67 bin firmanın ihracat gerçekleştirdiğini kaydeden Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Satıcı, “67 bin firma arasından en fazla ihracat gerçekleştirerek, ilk bin firma arasına giren firmalarımızı kutluyoruz. Firmalarımız gurur kaynağımız oldu. Bu yıl geçen yıla kıyasla listeye giren firma sayımızda artış yaşandı. Bu tablo mutluluğumuzu ve gururumuzu bir kat daha artırdı. Önümüzdeki yıllarda listeye daha fazla üyemizin girmesini ve ihracat rakamlarını daha da artırmasını umuyorum. Önümüzdeki süreçte hizmet ihracatı gerçekleştiren firmalar da açıklanacak. Hizmet ihracatçıları listesine girme başarısını gösterecek firmalarımızı da şimdiden kutluyoruz” dedi. Listeye giren 5 firma isminin açıklanmasını istemedi.

Türkiye Geneli Sıra No  – Firma;
102 KİPAŞ PAZARLAMA VE TİC.A.Ş.
185 AGT DIŞ TİCARET A.Ş.
193 ETİ ELEKTROMETALURJİ A.Ş.
260 TEK ASYA TARIM ÜRÜNLERİ TİC.LTD.ŞTİ.
284 ADOPEN PLASTİK VE İNŞ.SAN.A.Ş.
387 UÇAK KARDEŞLER GIDA SERACILIK ULUS.NAK.PLAS.SAN. VE TİC. LTD.ŞTİ
391 DÜNYA TAŞ İTHALAT İHRACAT MADENCİLİK TİC.A.Ş.
518 SYNGENTA TARIM SAN. VE TİC. A.Ş.
930 SEMBOL ULUSLARARASI YATIRIM PEYZAJ İNŞ.TURİZM SAN.TİC.A.Ş.
936 SEKAMAR MERMER MADENCİLİK İNŞ. MAL. NAK. T. İT. İH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ
982 EFLAKİ TARIM ORG. GIDA ÜR. AK.. NAK. İNŞ.TUR.VE PLAS. SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.
984 METAMAR MERMER GRANİT MADENCİLİK SAN.VE TİC.A.Ş.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com