BAİB’in Yeni Başkanı Ümit Mirza Çavuşoğlu

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nde (BAİB) uzun süredir sonucu merakla beklenen genel kurulda başkanlığa yaş meyve ve sebze sektöründen Ümit Mirza Çavuşoğlu seçildi. Genel kurulda önceki yönetimde başkan yardımcısı olan Ergin Civan ile yarışan Ümit Mirza Çavuşoğlu, 314’e 341 oyla seçimi kazandı.

Antalya, Isparta ve Burdur illerini kapsayan Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nin (BAİB) dün yapılan olağanüstü seçimli genel kurulu ile yaklaşık 1,5 yıldır boş olan yönetim belirlendi. Hakkı Bahar’ın başkanlığındaki yönetim ve denetim kurulu üyelerinden 15 kişinin istifa etmesinin ardından yetkinin Genel Sekreterliğe devrolduğu BAİB’de, Kovid-19 tedbirleri nedeniyle yapılamayan olağanüstü seçimli genel kurul, dün EXPO 2016 Antalya Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

BAİB Olağanüstü Genel Kurulu için daha önceki yönetimde başkan yardımcısı olan tıbbi aromatik bitki sektöründe ihracatçı Ergin Civan ile yaş sebze ve meyve ihracatçısı Ümit Mirza Çavuşoğlu’nun listeleri yarıştı. Seçimi, 314’e 341 oyla Ümit Mirza Çavuşoğlu kazandı. Seçimde 75 oy da geçersiz sayıldı.

BAİB’in yeni yönetim kurulunda; Hatice Öz, Okan Alanyalı, Cüneyt Doğan gibi iş dünyasının yakından tanıdığı isimler bulunuyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com