ATSO’dan Antalya’ya KÖK’lü Destek

ATSO, bir kent geleneği haline gelen Geleneksel Ödül Töreni’nin içeriğini yeniledi. Ödüllendirmede bugüne kadar kurum üyelerine ve onların yıl içinde yarattıkları finansal verilerine odaklanan ATSO, ödül sürecini Kente Önem Katanlar (KÖK) başlığı ile artık her kurum ve kişinin katılabileceği ve kent için fark yaratan tüm duyarlılıklara dikkat çeken bir biçimde genişletti.

Seher Özen Karadeniz

ATSO, bir kent geleneği haline gelen 137 yıllık Geleneksel Ödül Töreni’nin içeriğini yeniledi. Ödüllendirmede bugüne kadar kurum üyelerine ve onların yıl içinde yarattıkları finansal verilerine odaklanan ATSO, ödül sürecini Kente Önem Katanlar (KÖK) başlığı ile artık her kurum ve kişinin katılabileceği ve kent için fark yaratan tüm duyarlılıklara dikkat çeken bir biçimde genişletti.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, AKRA Otel’de gerçekleştirilen lansman toplantısındaki konuşmasında, Antalya 4.0 ekseninde yenileşme, değişim ve dönüşüme öncü olma vizyonuyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek ödül süreci için de yenilikçi bir yaklaşım ortaya koyarak ATSO’nun, Kuruluş Yıl Dönümü ve Geleneksel Ödül Töreni adıyla farklı tarihlerde düzenlenen 2 kapsamlı organizasyonunu birleştirdiklerini, bu yolla yaratılan kaynağı da her yıl farklı bir sosyal sorumluluk projesine aktarma kararı aldıklarını açıkladı.

“KÖK Antalya’nın Tamamını Kucaklayacak”

Ödül organizasyonunun yaratıcı sürecini daha önce Antalya Kültür Sanat (AKS)’de birlikte çalıştıkları Graphx ajansla gerçekleştirdiklerini ifade eden Çetin, “KÖK ismi “Kente Önem Katanlar” ifadesinin baş harflerinden oluşuyor. KÖK, aynı zamanda ekonominin kentin köklü değerleriyle gelişeceğini ifade etmektedir. KÖK ile kentin önemine atıf yapılmaktadır. Bu anlayışla ATSO tarafından geleneksel olarak verilen ödüller artık KÖK Ödülleri ismini almıştır” dedi.KÖK” adı ile markalaşacak Kent Ödülleri ile yaratılan sinerji ve motivasyonun, Antalya’nın tamamını kucaklaması yönünde örnek bir adım olacağının vurguladı.  

ATSO’dan Eğitime KÖK’lü Çözüm

ATSO yönetiminin tüm kategorilerde kazananları onurlandıracağı ödül, her yıl için belirlenen yeni bir “Eğitim Yatırımıyla” devam edecek. KÖK Ödüllerinin ilkinin büyük ödülü “tam donanımlı spor salonu” olacak. KÖK Ödülleri 2020 kapsamında Antalya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi için kurulacak olan spor salonun yapımına başlandığını açıklayan Çetin, böylelikle ATSO-KÖK ödülü alanlar nezdinde bütün ATSO üyeleri adına Antalya’ya ve gelecek nesillere güzel bir eser kazandırmayı hedeflediklerini kaydetti. Çetin, salonun girişine de “Bu Spor Salonu, ATSO-KÖK 2020 Yılı Ödül Sahipleri Adına Yaptırılmıştır” ifadesinin yazdırılacağını belirtti.

“Geleceğe Dokunan Ödüller Yaratıyoruz”

 ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin; “Ekonominin gelişmesi kentlerin gelişmesine ve toplumsal gelişmeye doğrudan bağlıdır. Bu nedenle günümüzde şirketlerin performansı ciro, istihdam, ihracat, vergi gibi göstergelerin yanında yenilikçilik, sosyal sorumluluk projeleriyle, kentsel gelişmeye katkılarıyla da değerlendirilmektedir.  Yıllardır alışılagelmiş ödül ve ödül töreni anlayışını, tüm Antalya için heyecan verici, önemli bir değere dönüştürüyoruz. Antalya’dan başlayarak, tüm paydaş kent ve kurumlara örnek olması beklenen bir ciddiyet ve kapsamla Kente Önem Katanlar (KÖK) adıyla markalanıyor. ATSO’nun Antalya’ya kazandırdığı onlarca saygın markadan biri olarak yaratılan KÖK; her yıl, odaklandığı eğitim branşıyla ilgili kendi ekosisteminde iletişim yapacak. Sporda eğitimin önemine odaklanılan 2020 sonunda ise tüm kazananları gururlandıran büyük ödül, mütevazı bir biçimde gençlere teslim edilecek. Eğitime verdiğimiz katkıyı büyütmek ve bütün kente ve Türkiye’ye örnek olmak istedik” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir