Antalya Otelleri’nden “Biz Anadoluyuz” Projesi’ne Büyük Katkı

İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ve Antalya Valiliği koordinesinde yürütülen “Biz Anadoluyuz” Projesi başarıyla tamamlandı. Bitlis ve Şırnak’tan bugüne kadar Antalya’ya toplamda 2479 öğrenci geldi.

Biz Anadoluyuz Projesi’nde güney doğu illerinden son gelen öğrencilerin konaklaması Akdeniz Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) üye otelleri tarafından sağlandı. Projeye; Paloma Otelleri, Baia Otel, WOW Kremlin, Sherwood Otelleri, Bellis Otel, Adalya Otelleri, İC Otelleri, Fame Otelleri, Limak Otelleri, Spice Otel, Trendy Otelleri, Miracle Otel, Melas Otel Side, Side Star Otel, Barut Otelleri, Aska Otelleri ve Concorde Otel destek verdi.

Antalya’ya gelen çocuklar, Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) sponsorluğunda 5 yıldızlı her şey dâhil konseptli otellerde 2 gece – 3 gün rüya gibi bir tatil yaparken, Antalya’nın tarihi, kültürel, doğal güzelliklerini ziyaret etti eğlence parklarında doyasıya eğlendi. Çocukların neredeyse tamamı, denizi görmek, teleferiğe binmek, hayvanat bahçesini gezmek, akvaryumla su altı dünyasını keşfetmek, gibi ilkleri Antalya’da yaşadı.

Antalya Valiliği koordinasyonunda, Milli Eğitim, Sağlık, Aile ve Sosyal Politikalar, Müftülük ve Emniyet Müdürlüklerinin destekleriyle gerçekleşen projede, kurumlar adeta çocukların huzur içerisinde Antalya’da seyahatlerini tamamlamaları için seferber oldu. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, öğretmenleri ve idarecileriyle beraber yaklaşık 3 bine yakın misafiri Antalya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını açıkladı. Projenin çocuklar arasında sevgi bağı oluşturmak amacıyla başladığının altını çizen Karaloğlu, “İleriye dönük ikili ilişkiler oluşturarak çocuklara bir ufuk kazandırabilmek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Proje Concorde Otel’de Vali Münir Karaloğlu’nun katılımıyla Lara’daki bir otelde düzenlenecek gala gecesi ile son budu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com