ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri’nde Ödüller Sahiplerini Buldu


ANSİAD lokomotifi ve sponsorluğunda, tüm yıla yayılan etkinlikleriyle 2020 yılında ‘İklim Değişikliği ve Sürdürülebilir Çevre’ temasıyla gerçekleştirilen ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri bu yıl da taş taş üstüne koymaya devam ediyor.

Antalya Sanayici ve İş İnsanları Derneği (ANSİAD) tarafından bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen ANSİAD Girişimcilik Günleri Ödül Töreni ve Kapanış Kokteyli Akra Hotel’de gerçekleştirildi. Geceye, T.C. Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi & Büyükelçi Deha Erpek, Akev Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kamile Perçin Akgül, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Antalya İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Batı Akdeniz Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (BAKSİFED) Başkanı Abdullah Erdoğan ve çok sayıda davetli ile iş insanı katıldı. Törenin açılış konuşmasını gerçekleştirilen ANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Akın Akıncı, “ANSİAD’ın 19 yıldır sürdürdüğü girişimcilik günlerinde, girişimcilik adına güzel etkinliklere imza attığımıza inanıyorum. STK olarak girişimcilik alanında Türkiye’nin geleceği ve istikbali olan gençlerimize hizmet vermekten dolayı çok mutluyuz” dedi. Gençlerin geleceği için destek veren paydaşlara ve katılımcılara teşekkür eden Başkan Akıncı, “ANSİAD olarak 19 yıl önce girişimcilik hikayelerimizi paylaşarak başladığımız etkinliğimiz, artık sadece girişimcilik hikayeleriyle sınırlı olmaktan çıkmış, fikir kampları, yarışmalar, kariyer etkinlikleriyle, konferanslarla ve çalışmalarımızın uluslararası ayağını oluşturan Girişimciliğin Ortak Dili projesi ile taçlanmıştır” diye konuştu.

KÜRESEL BİR İKLİM SAVAŞINDAYIZ

Başkan Akıncı, bu yıl dünyanın iklim değişikliği ve küresel ısınma ile savaşına dikkati çekmek, bölgede yaşanan risklerin, iş dünyasına ve gelecek nesillere etkilerini ortadan kaldırabilmek adına ‘iklim değişikliği ve sürdürülebilir çevre’ temasıyla 2021 ANSİAD temasını belirlediklerini ve paydaşlarıyla bu konuda güç birliğini sağlamak istediklerini kaydetti. Girişimcilik alanında Türkiye’nin en kapsamlı etkinliklerinden birini gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Akıncı, sözlerini şöyle sürdürdü; “ANSİAD, bölgemizin ve ülkemizin sosyo ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak üzere 150’yi aşkın üyesi ve 65 bine yakın toplam istihdamı ile ülke ekonomisine ciddi katkı sağlayan bir sivil topum kuruluşu olarak Türkiye’nin ve bölgemizin sayılı SİAD’larındandır. Bu noktada ANSİAD olarak küresel gelişmeler karşısında Türkiye’nin iklim değişikliğine bakışı ve özel sektörün alması gereken aksiyonlar konusunda ciddi adımlar atmayı planlıyor, farkındalık yaratarak, gerek çözüm önerilerinin oluşturulmasında destek vererek gerekse sanayici ile istişare halinde olarak yatırımcıyı bilinçlendirme görevini üstlenmeyi, görüş ve önerilerimizi yüksek sesle dile getirmeyi, sürece olumlu katkı sağlamayı amaçlıyoruz.”

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİYLE MÜCADELEDE HEDEF 1.5

İklim değişikliğiyle mücadelede karbon 1.5 hedefine ulaşmak için çaba göstereceklerini kaydeden Başkan Akıncı, “Ulusal iklim taahhütlerini artırmaya, kömür enerjisini ve finansmanı kademe kademe azaltmaya ve fosil yakıt teşviklerini kaldırmak da dahil bu konuda politikaları hayata geçirmeye yönelik çalışmalarımızda girişimcilik ekosisteminin desteğini de alarak ilerlemek, bu yıl gerçekleştirdiğimiz her bir etkinlikte bu noktayı vurgulamak istedik” dedi.  ANSİAD olarak global bir sorunu yerel ölçekte üzerine düşeni yaparak ve yapacağı çalışmalarla çözüm için atılacak adımların bir parçası olacaklarının altını çizen Başkan Akıncı, “Sürece olumlu katkı sağlamak isteğindeyiz. İnsanlığa ve gençlere güven ve ümit vermek için daha adaletli bir dünya ve sürdürülebilir bir ekonomi düzenini oluşturma gayretlerimizi sürdürmeliyiz” diye konuştu.

DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR

ANSİAD’ın 19 yıldır özellikle girişimcilik alanında bölge üniversiteleri ve paydaşlarıyla düzenlemiş olduğu çeşitli etkinlikler ve fikir yarışmaları ile her geçen yıl bu konudaki yapısını ve faaliyetlerini yenilemekte ve geliştirmekte olduğunun altını çizen Akıncı, “Bu vesileyle, bölgemizde ANSİAD lokomotifinde ilerleyen girişimcilik çalışmalarının neredeyse çeyrek asırdır devam eden projelerine destek veren, bizlerle beraber bu ekosistemi büyüten yolcularına ve ekosistemimizin ayrılmaz parçası girişimcilik eğitmenlerimiz ve genç girişimcilerimize minnetlerimi ve teşekkürlerimi sunuyor, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençler, cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek olan sizsiniz’ sözlerini hayatınızın her aşamasında hatırlamanızı temenni ediyorum” dedi.

BAŞARILI GİRİŞİMCİ MARAT NİYAZBERDİEV’E

2021 ANSİAD Yılın Girişimcisi Ödülü, ülkemiz ve dünya için son dönemlerde büyük önem taşıyan elektrikli ve hibrit araçlar üzerine yerli pil paketi, çeşitli ekipmanlar ve yazılım üzerine faaliyet gösteren, otomobil teknolojileri alanındaki başarısı ve örnek girişimciliğinden dolayı bölgemizin değerli iş insanı, IMECAR Elektronik San. ve Tic. Ltd. Şti. Genel Müdürü Marat Niyazberdiev’e verildi. Niyazberdiev’e ödülünü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin tarafından takdim edildi.

GÜNGÖR PEKŞEN ÖZEL ÖDÜLÜ SERAP KOCAOĞLU’NUN

Geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz ANSİAD Geçmiş Dönem Başkanı ve Yüksek Danışma Kurulu Başkanı değerli girişimci iş insanı merhum Güngör Pekşen anısına 2010 yılından bu yana ANSİAD Girişimcilik Günleri Güngör Pekşen Özel Ödülü’nün sahibi bu yıl, toplumsal sorunlara duyarlılığı, bölgenin ekonomik ve sosyal gelişimine sağladığı katkı, genç girişimciliği yanında özellikle kadın girişimciliğini teşvik etmek üzere TOBB Antalya Kadın Girişimciler Kurulu başkanlığıyla sürdürdüğü değerli çalışmalar nedeniyle Antalya TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, Batı Akdeniz Bölge Kadın Girişimciler Kurulu Temsilcisi, Türk Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu Komite Üyesi ve İmaj İç Mekan Dış Mekan Proje Uygulama Pazarlama Ltd. Şti. sahibi Serap Kocaoğlu’nun oldu. Güngör Pekşen’in adını yaşatan anlamlı ve özel bir ödüle layık görüldüğü için onur duyduğunu kaydeden Kocaoğlu, “Bu ödül ile kadının görünür olmasına vesile olduğunuz için teşekkür ediyorum. Bu ödülü, kurul çalışmalarında bir arada olduğumuz ekibim, yapabilirsin diyerek yol arkadaşlığı yaptığımız, başarmak için yola çıkan, başaran, taşın altına elini koyarak toplumsal kalkınmada kadın gücü farkındalığı yaratan tüm kadınlar adına alıyorum” diye konuştu.

ANSİAD GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİNE KATKI VERENLERE TEŞEKKÜR

ANSİAD Girişimcilik Günleri’nin gerçekleştirilmesinde yıllardır verdiği özverili mesai nedeniyle ve her yıl taş taş üstüne koyarak etkinliği daha yukarı taşıyan ANSİAD Girişimcilik Komitesi Başkanı Işık Yargın’a, ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri’ne her yıl desteğini sürdüren Akra Hotel adına Gökhan Polat’a ANSİAD Başkanı Akın Akıncı tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. Son iki yıldır Habitat Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen “Bi’Düşünsen Bulursun 9. İş Fikri Yarışması” etkinliklerine verdikleri teknik destek ve katkılar nedeniyle Habitat Derneği Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Metin’e, Girişimcilik Programı Operasyon Koordinatörü Oğuzhan Akacak’a ve Finansal Bilinç Programı Operasyon Koordinatörü Hasan Basri Cihan’a ve Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır adına ANSİAD Girişimcilik Komitesi ve Çalışma Masası Başkanı Işık Yargın ve TMMOB Makine Mühendisleri Odası Şube Başkanı Prof. Dr. İbrahim Atmaca tarafından hediyeleri takdim edildi. ANSİAD 9. Liselerarası Fikir Şenliği’ne verdikleri destekleri ve Mart ayında liselerde gerçekleştirilen “Tecrübe Paylaşımı” etkinliğine katkıları nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’e teşekkür belgesi Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal tarafından verildi. Antalya, Burdur ve Isparta’daki konferanslarımıza konuşmacı olarak katılarak, “Etik Bir Sorun Olarak Doğal Çevrenin Bozulması ve İklimin Değişmesi” başlıklı sunumuyla gençlere yeni ufuklar açan ANSİAD Üyesi ve Antalya Bilim Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yusuf Örnek’e TMMOB İnşaat Mühendisleri Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı tarafından teşekkür belgesi takdim edilirken, Akdeniz Üniversitesi’ndeki konferansa konuşmacı olarak katılarak, “Oyun Sektöründe Kariyer ve Girişimcilik” başlıklı sunumuyla gençlerimize ilham olan ve 9. İş Fikri Yarışması’nda jüri üyesi olarak desteklerini esirgemeyen Fiber Games Kurucusu & Girişimci ve Video Oyunları Uzmanı Furkan Faruk Akıncı’ya TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Okan Hançer tarafından teşekkür belgesi takdim edildi. ANSİAD 19. #GirişimcilikGünleri, Fazla Gıda Kurucu Ortağı Olcay Silahlı’nın sürdürülebilir yaşam hakkındaki sunumunun ardından Başkan Akıncı’nın Silahlı’ya plaket takdimiyle sona erdi. 

BATI AKDENİZ GİRİŞİMCİLERİNE ÖDÜL

ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri 9. İş Fikri Yarışması Ön Lisans ve Lisans kategorisi kazananları;

“Kemursgen” projesi ile Ön Lisans ve Lisans kategorisi birincisi Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Mehmet Selman Canlı ve Zeynep Funda Eren,

‘‘Hidrogreen” projesi ile Ön Lisans ve Lisans kategorisi ikincisi olan Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi öğrencileri Fatih Uygar, Berkay Yelbey ve Süleyman Alp Kayalp,

“Posadan” projesi ile Ön Lisans ve Lisans kategorisi 3’üncüsü Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Efe Burak Köşker, Ahmet Furkan Sarı, Kaan Nalbant ve Berte Nur Kocayolcu oldu.

ANSİAD 19. Girişimcilik Günleri 9. İş Fikri Yarışması Yüksek Lisans ve Doktora kategorisi kazananları;

 “Fire-Stopper” projesi ile Yüksek Lisans ve Doktora kategorisinde birincileri Akdeniz Üniversitesi öğrencileri Büşra Atkesen ve Yılmaz Aksu, 

 “AutoSense+” projesi ile Yüksek Lisans ve Doktora kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi Süleyman Demirel Üniversitesi öğrencileri Emre Uygun, Elif Ceren Gök ve Murat Onur Yıldırım,

“Mavi Ulak” projesi ile Yüksek Lisans ve Doktora kategorisi 3’üncüleri Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi öğrencileri Şakir Kaya ve Bilge Kumartaş oldu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com