ATG AnexTourism Group, Utopia World Hotel’i Aldı


ATG AnexTourism Group, Alanya’daki Utopia World Hotel’i satın aldı.

Turizm&Yatırım Dergisi’ned yer alan habere göre; bünyesinde Selectum Hotel Belek, Asteria Belek, Fastasia Hotel Çamyuva, WOW Bodrum ve Art Hoteli bulunan ATG Anex Tourism Group, Antalya Alanya’daki Ütopya Turizm’e ait Utopia World Hotel için de harekete geçti.

 ATG Anex Tourism Grup’a bağlı Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş. ile Ütopya Turizm arasında 2018 yılı Aralık ayında Alanya’daki 5 yıldızlı Utopia World Hotel’ in satılmasına ya da kiralanmasına yönelik “Satın Alma Opsiyonlu Kiralama Ön Sözleşmesi” imzalanmıştı.

İki şirket arasında 4 ay içerisinde karşılıklı olarak yapılan çok sayıda görüşmenin ardından Utopia World Hotel’in kiralanması yerine satın alınması kararlaştırıldı. Syedra antik kentinin, yakınında 2007 yılında inşa edilen tesis 559 odanın yanı sıra toplamda 312 adet villa/bina bulunuyor.

Öte yandan, Turizmdays.com’da yer alan habere göre ATG Hotels Genel Koordinatörü Hikmet Arabacı, gelecek yıl itibariyle ATG Hotels bünyesine katılacak yeni ürünlerle Türkiye içinde büyürken aynı zamanda da halen Mısır’da görüşülmekte olan 4 yeni tesisi de kiralık olarak bünyelerine katmak üzere olduklarını söyledi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir