Akdeniz Üniversitesi Havacılık Öğrencileri Antalya Havalimanı’nda

Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı öğrencileri Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Ali Ceyhun Cam’ın koordinesinde sahaya çıktı.

04-08 Aralık Dünya Sivil Havacılık Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlik kapsamında Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programı öğrencileri hafta boyunca sahada eğitimler alarak uçağı, yer hizmetini ve hava trafik kontrol kulesini yerinde incelediler.

Dünya Sivil Havacılık günü kapsamında yaptıkları etkinlikleri bir seviye daha ileri götürmek istediklerini belirten Bölüm Koordinatörü Öğr. Gör. Ali Ceyhun Cam, “Bu kapsamda öğrencilerimiz ile Antalya Havalimanı’nda sahaya çıktık. Bir hafta boyunca havacılığa dair pek çok süreci yakından inceleme şansı bulan öğrencilerimiz için teoriyle uygulamayı birleştirdiğimiz çok verimli bir etkinlik oldu. Antalya merkezli olmanın avantajını kullanarak charter bir limandan kış aylarında olabildiğince verim almaya çalışıyoruz. Bu amaçla ders içeriklerine uygun planlamalarla sık sık teoriyi uygulamayla birleştiren etkinlikler yapıyoruz. Bu tür etkinlikler öğrencilerimizin sektöre hazırlanmasında oldukça büyük önem taşıyor” diye konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir