AGT Yeni Nesil Dijital Çözümlerle Bütçe Sürecinde Verimliliği Zirveye Taşıyor

Bütçe planlama altyapısını METRIC’in sunduğu SAP BusinessObjects Planlama ve Konsolidasyon (BPC) çözümü ile geliştiren AGT, yüksek performanslı raporlama kabiliyetini kazanarak üretim ve satışla ilgili en doğru kararları hızla alabiliyor.

Mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın en büyük üç şirketinden biri olan, 5 kıtada 1000’den fazla satış noktasıyla 60’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren AGT, geçtiğimiz yıl METRIC danışmanlığında SAP BPC çözümünü bütçe planlama altyapısına entegre etmişti. AGT, bu çözüm sayesinde bütçe planlama sürecini daha hızlı, güvenli ve verimli bir şekilde sürdürüyor.

2016’nın ilk haftalarından itibaren bütçe süreçlerini program üzerinden sürdüren AGT, SAP Forum İnovasyon Kategorisi Gold Winner ödülünü alarak, “Yılın İnovasyon Şampiyonu” olmaya da hak kazandı. Ayrıca AGT, SAP 2017 Kalite Ödülleri kapsamında İnsan Kaynakları süreçlerinde başarılı sonuçlar elde etmeyi amaçlayan, dünyadaki en büyük bulut platformlarından biri olan SAP Success Factors projesiyle de Hızlı İmplementasyon kategorisinde Silver Winner ödülünün sahibi oldu. AGT, Success Factors’ün tüm modüllerini kullanan tek ulusal marka olma özelliğine de sahip.

METRIC’in danışmanlığında entegre edilen program sayesinde AGT ’nin bütçe süreçleri esneklikten ödün vermeden daha da hızlandırıldı. Manuel hesaplamaları ortadan kaldıran BPC sistemi sayesinde kullanıcı iş yükü minimize edilerek veri alımı kolaylaştırıldı. Farklı senaryolara hızlıca hazırlanabilmek için verileri tek alanda toplayan sistemle AGT, yüksek performanslı raporlama kabiliyeti kazandı.

AGT, on binleri bulan ürünleri ile ilgili 50’yi aşkın departmandan gelen bütçe verilerini artık seri şekilde raporlayabiliyor. Böylece olası hataların önüne geçilerek daha aktif işleyen bir süreç elde ediliyor. Tüm bunların yanı sıra raporlama süreçlerine gerçek zamanlı analiz yeteneği de kazandırılarak üretim ve satış ile ilgili en doğru kararlar hızla alınabiliyor.

Proje sayesinde bütçe süreçlerini, satış planlama ve muhasebe departmanları ile koordineli bir şekilde yönettiklerini belirten AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, “İnovatif yaklaşımımız ve sektör öncülüğü iddiamızla, kurumsal altyapı uygulamaları alanında da birçok iş sürecini tek bir alandan en ileri teknolojilerle entegre şekilde yürütmeyi hedefliyoruz. METRIC ile daha önce BI projelerinden dolayı çalışma fırsatımız olmuştu. METRIC’in BPC (Business Planning and Consolidation/ İş Planlaması ve Konsolidasyon) ve raporlama sistemlerine odaklanmış bir firma olması da METRIC’e güvenmemizi kolaylaştırdı. Ayrıca BPC kurulumundaki geçmiş proje deneyimleri, çözüm odaklı yaklaşımları ve sektör tecrübesi seçimdeki diğer önemli unsurlardan oldu. METRIC danışmanlığıyla geçiş yaptığımız yeni sistemden çok memnunuz. Sistemin modüler bir yapıya sahip olması, projelendirme süreçlerimize paralellik sağlıyor ve fazlı geçişe imkan tanıyor. Program bizim için kullanıcı dostu özellikleri de bünyesinde barındırıyor. İş süreçlerine uygun bir ara yüzü kullanıyor olması ve global düzeyde etkili bir destek ağının olması kullanıcıların adaptasyon süreçlerini olumlu yönde etkiliyor” diyor.

METRIC Yönetici Ortağı Barış Çekiç ise konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi: “AGT gibi büyük bir oyuncunun bütçe planlama altyapısının güçlü ve güncel olması oldukça önemli. AGT’nin daha iyi bir performans sunan güncel bir bütçe planlama programından elde ettiği başarı ve verim artışı bizim için mutluluk verici. İleri teknoloji çözümlerini müşterilerimize sunarak onları güçlendirmeye ve dijital dünyaya adapte olma yolunda onlara destek olmaya devam edeceğiz.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir