2018 UITT Ukrayna Turizm Fuarı’nda Antalya ve Türkiye Standı Büyük İlgi Gördü 

28-30 Mart 2018 tarihleri arasında Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleşen UITT Ukrayna Turizm Fuarı, 2018 sezonuna yönelik olumlu veriler verdi. 

3 gün süren fuarda, AKTOB üye otelleri de stantlarında tanıtım çalışmaları yaptı. İlk gün büyük kalabalıkla gerçekleşen fuar boyunca tüm tanıtım materyalleri tükendi.

Tur operatörlerinden alınan bilgilere göre, 2018 sezonunda da Ukraynalı ziyaretçilerde önemli artışlar bekleniyor.

Son yıllarda büyük gelişme gösteren Ukrayna’daki fuara katılan Türk turizmciler, 2018 yılında bu ülkeden 850 bin ila 1 milyon arasında ziyaretçi hedefliyor.

Fuarda değerlendirme yapan Tanıtma Genel Müdürü İrfan Önal, bu pazarda son 3 yıldır büyüyor olmaktan memnuniyet duyduklarını belirterek,“2016 yılında, Ukrayna için “1 milyon turisti aşma” hedefini koyduklarını ve bunu başardıklarını” belirten İrfan Önal; “Ukrayna ile turizm ve kültürel ilişkilerimizi karşılıklı olarak geliştirmek istiyoruz. Bu sene iyi bir sezon geçirmek istiyoruz; buradaki ilgi de bunu gösteriyor” dedi.

TC Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel ise, Bakanlık ve turizmcilerin Ukrayna’da çok önemli tanıtım çalışmaları gerçekleştirdiklerine dikkat çekerek; “gelecek dönemde Ukrayna pazarında yeni rekorlar kırmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir