Menderes Türel Açıkladı: Antalya Toptancı Hali, Yukarıkocayatak’a Taşınacak

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya Toptancı Hali’nin Serik Hali ile birleştirilerek Yukarıkocayatak’a taşınacağını ve bir lojistik merkez olacağını söyledi. Türel, turizm sektöründe çalışanlara çok küçük taksitlerle Serik’te kazandıracakları TOKİ konutlarının inşaatının yakında başlayacağını müjdeledi.

AK Parti Serik İlçe Kongresi’nde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel Serik’te gerçekleşecek yatırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu. Başkan Türel, Avrupa’daki ve dünyadaki en iyi, en modern, en çağdaş, toptancı hallerinden bir tanesini Yukarıkocayatak’ta gerçekleştireceklerini belirterek, “Bu projemiz de tamam. Serik Antalya Hali’ni de böylelikle birleştiriyoruz. Ve artık burada Serik ve Antalya Hali Kocayatak’ta bir toptancı hali değil, belki bir lojistik merkezi gibi, dünyanın en iddialı projelerinden birisi olarak ortaya çıkacak” dedi.

2 bin 200 Turizm Çalışanına Ucuz Ev

Verdiği her sözü tutma gayreti ile yollarına devam ettiklerini vurgulayan Başkan Türel, “En önemli işlerimizden bir tanesi de turizm sektöründe emekçiye, garibana konut yapmak projesiydi. Şimdi Yukarıkocayatak’ta dar gelirli olan turizm çalışanını ev sahibi yapacağız. Geçen Çarşamba TOKİ Başkanımızla da görüştük. Mutabakat sağlandı. 2 bin 200 konutu turizm sektöründe çalışan işçi kardeşlerimize, dar gelirli kardeşlerimize sigara parası 3 taksitiyle kazandıracağız. İnşaatlar yakında başlar. Bunun da müjdesini buradan verelim” ifadelerini kullandı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir