YAPEX “Yenileme ve Renovasyon” Sloganıyla Açılıyor

Antalya Expo Center’da yarın başlayacak fuarın özellikle Antalya bölgesinde uzun süredir yenileme çalışmalarını öteleyen ve bu yıl başarılı bir turizm sezon geçiren turizmcilerin yoğun katılımına sahne olması bekleniyor.

Akdeniz Tanıtım A.Ş tarafından bu yıl 26.’sı düzenlenecek olan YAPEX – Uluslararası Yapı Malzemeleri İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı, 14-17 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya Expo Center’da gerçekleşecek.

Akdeniz Tanıtım A.Ş Genel Müdürü Fatih Onkar, YAPEX Fuarı’nın inşaat ve yapı sektörünün gelişmesinde, yeni teknolojilerin ülkede yaygınlaşmasına katkı koyduğunu bildirdi.

Dört gün sürecek YAPEX’te inşaat mühendisleri, mimarlar, müteahhitler ile sektördeki tüm paydaşları bir araya getireceğini kaydeden Onkar, turzimin amiral gemisi Antalya bölgesinde yüzlerce otel ve turistik işletmelerde yenileme ihtiyacı olduğunu, bu yılki fuarın ‘Yenileme ve Renovasyon’ sloganıyla açılacağını kaydetti.

YAPEX’in faaliyet içinde bulunduğu sektöre çok ciddi hareket sağladığını ifade eden Onkar, “Amacımız inşaat sektöründe mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler ve turizm yatırımcılarına çok katkı sağlıyor. Fuarımızı nihai tüketicilerde izliyor. YAPEX, dünyadaki teknolojik gelişmeleri de sektöre tanıtıyor” dedi.

Antalya turizminin başarılı bir yılı geride bıraktığını ifade eden Onkar, “Bu yıl turizmciler için oldukça başarılı geçti. Antalya bölgesinde turizm sektörü elde edilecek gelirin yüzde 10’unu renovasyon ve yenileme çalışmalarına ayırabilir. Bu da başta inşaat sektörüne büyük katkı sağlar. Turizmin gelişmesine daha iyi katkı yapar, sektöre hareket getirir” ifadesini kullandı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir