YAPEX Yapı Fuarı’nda Alım Heyeti Düzenlendi

Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenilme ve Restorasyon Fuarı (YAPEX) 25’inci kez kapılarını açtı. Antalya Expo Center’da düzenlenen fuarda inşaat sektöründe yaşanan tüm yenilikler sektör profesyonellerine tanıtıldı.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB), her fuarda olduğu gibi bu fuarda da alım heyeti programı düzenledi. Ekonomi Bakanlığımız desteğiyle gerçekleşen alım heyeti programına Bosna Hersek, Kosova, Moldova, Sudan ve Tunus’tan 21 alıcı geldi. Yabancı firma temsilcileri inşaat sektörünün farklı kollarında faaliyet gösteren 22 Türk firmasının yetkilileri ile iş görüşmeleri gerçekleştirdi. İş görüşmelerinde yerli ve yabancı firmalar gelecek adına önemli bağlantılar kurdu. Yabancı ziyaretçiler, alım heyeti programının 2.gününde fuarda firma stantlarını inceledi.

Mimarlık, iç mekan tasarımı, obje tasarımı ve uygulamalarına yönelik ürün ve hizmetlerin yanı sıra, kültür değerlerinin korunması, eski yapıların aslına uygun olarak yenilenmesi kavramlarının da işlendiği ve 162 yapı firması ile 46 belediyenin ürünlerini sergilediği fuara 30 bin ziyaretçi bekleniyor. Fuar aynı zamanda yurt dışından gelen sektör profesyonellerini de ağırlıyor.

YAPEX Fuarı 18 Kasım günü sona eriyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir