TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik ANSİAD Girişimcilik Günleri’ne Katılıyor

Türkiye Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Erol Bilecik, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD) tarafından düzenlenen “ANSİAD Girişimcilik Günleri” final etkinliklerine katılarak bir konuşma yapacak.

ANSİAD tarafından bu yıl 15’incisi düzenlenen “ANSİAD Girişimcilik Günleri” 12-13-14 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek. ANSİAD Başkanı Abdullah Erdoğan, “Ülkemizin ihtiyacı olan sürdürülebilir bir ekonomik büyüme sürecinde iş kurma kabiliyetine sahip girişimcilere her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu süreçte, girişimciliğin yenilikçilik – yaratıcılık performansı daha çok öne çıkmakta, ülkemizde KOBİ’ler başta olmak üzere bütün girişimlerin değişen koşullara ayak uydurabilmeleri için büyük bir dönüşüm yaşamaları gerekmektedir. ANSİAD olarak Girişimcilik Günleri ile bu sürece katkıda bulunmak istiyoruz.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 5 Konferans, 2 TV Programı, 1 Radyo Programı, 2 Konuşmacı ile, Türkiye’nin önemli iş insanlarını öğrencilerle buluşturmaktan mutluluk duymaktayız. Etkinlikler çerçevesinde öğrencilere yönelik düzenlenen “5.İş Fikri Proje Yarışması”na 275 proje ile 515 öğrenci başvurmuştur. Ön elemeyi geçen 36 proje, 14 Aralık tarihinde Canlı Final Jürisi önünde yarışacaktır. 2015 Yılında 4, 2016 yılında 7 okulda yapılan Liselerarası Fikir Şenliği’nin 3.sü bu yıl 25 Kasım 2017 tarihinde 4 okulda gerçekleştirilmiştir. Bu yıl ikincisi düzenlenen İnovatif Düşünme ve Girişimcilik Atölyesi etkinliği Antalya-Burdur-Isparta olmak üzere 3 ilin 4 üniversitesindeki 150’şer öğrencinin katılımıyla yapılmıştır. Gelenekselleşen lise, yüksekokul ve fakültelerdeki girişimcilik dersleri 5-6-7 Aralık tarihleri arasında “Tecrübe Paylaşımları” adı altında gerçekleştirilmiştir. Buna bağlı olarak 12 fakülte, 3 yüksekokul ve 71 adet lise öğrencisine 59 Ansiad üyesi, 9 TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu üyesi ve 1 Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Temsilcisi tarafından toplam 86 eğitim-öğretim kurumunda 45’er dakika “Tecrübe Paylaşımı” yapılmış, üyelerimiz kendi girişimcilik hikâyelerini öğrencilere aktarmışlardır” dedi.

Erdoğan, “ANSİAD Girişimcilik Günleri” final etkinliklerinin 12 Aralık Salı günü 10.30’da Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu’nda TÜSİAD Başkanı Erol Bilecik’in de katılımıyla gerçekleşecek bir törenle başlayacağını belirtti.

Akdeniz Üniversitesi, Antalya Bilim Üniversitesi, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı BAKA, KOSGEB Antalya Müdürlüğü, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, TMMOB Makine Mühendisleri Odası Antalya Şubesi, TMMOB Mimarlar Odası Antalya Şubesi, TMMOB Şehir Plancıları Odası Antalya Şubesi, Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve İş Geliştirme Merkezi AKGİM, Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası ile İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkezi, Antalya Teknokent A.Ş., Antalya Bilim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, SDÜ Göller Bölgesi Teknokenti, SDÜ Teknoloji Transfer Ofisi, MAKÜ – BAKA Teknoloji Geliştirme Bölgesi Burdur Teknokent Yönetici A.Ş. (BUR-TEK A.Ş.) , Akdeniz Üniversitesi Girişimcilik ve Kariyer Topluluğu, Antalya Bilim Üniversitesi Ekonomi Topluluğu, SDÜ Kariyer Merkezi, SDÜ İnsan Kaynakları İş ve Performans Değerlendirme Uygulama ve Araştırma Merkezi, MAKÜ Burdur Gelişim Merkezi, MAKÜ Mezunlarla İlişkiler ve Kariyer Planlama Koordinatörlüğü, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu, TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu, SDÜ Robotik ve İnovasyon Topluluğu, MAKÜ İnovatif Düşünce ve Uygulama Kulübü, AB Çalışmalarını Destekleme Derneği ve Triada Danışmanlık işbirliğiyle düzenleniyor.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir