Türkiye Çiçekleri Hollanda IFTF Fuarı’nda Sergilendi

Türkiye süs bitkileri ihracatçılarını tek çatı altında toplayan Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği, 7-9 Kasım 2018 tarihleri arasında Vijfhuizen/ Hollanda’da düzenlenen Avrupa’nın en büyük Süs bitkileri fuarı olan IFTF Fuarı’na Türkiye adına bir info standla katılım sağladı.

Fuara Türkiye adına ülkemizi temsil eden tek kuruluş olarak katılan Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği, fuar kapsamında, Türkiye’de yetiştirilen ve ihraç edilen kesme çiçekleri sergileyerek sektörel tanıtım çalışmaları yaptı.

Dünyanın bütün profesyonellerinin buluşma noktası olan fuarda 38 ülkeden 120 katılımcı yer aldı. Türkiye’den fuara gelen firmalar standımızda tüm dünyadan alıcılarla görüşmeler yaptı. Türkiye standı ve çiçekleri büyük ilgi gördü, standımızı 2000’in üzerinde profesyonel ziyaretçi ziyaret etti.

Fuarın ikinci günü, Süs bitkileri ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu’nun   evsahipliğinde Türkiye standında verilen kokteyle tüm dünyadan üst düzeyde 300’den fazla katılımcı tarafından katılım sağlandı. Türkiye’nin Amsterdam Başkonsolosu Engin Arıkan, Rotterdam Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Ömer Tarık Gençosmanoğlu, AIPH Başkanı Bernard OSTEROOM, Union Fleurs Başkanı Richard FOX, AIPH Genel Sekreteri Tim Briercliffe ve sektörel kuruluşlardan ve firmalardan çok sayıda yabancı konuğun katıldığı kokteylde, Türk mutfağının eşsiz lezzetleri konukların beğenisine sunuldu.

Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yılmaz, “Hollanda, Süs bitkileri ihracatımızdaki en önemli ülke ve Türkiye’den Hollanda’ya yılda toplam 20 milyon dolardan fazla süs bitkileri ihracatı gerçekleştiriliyor. Hollanda’ya olan ihracatımız bu yıl % 25 artış gösterdi ve önümüzdeki yıl daha fazla ihracat artışı  beklenmektedir.  Bu başarıda emeği olan tüm ihracatçılarımıza teşekkür ederim” dedi.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

lawngonewild.com