Reel Sektöre Can Suyu “Sera Kredisi”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğulu, “Müjdeli haberi ben de merak ediyorum” dedi. TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın “müjdeli haber’i, açıkladı:

“Sera Kredisi”

İş insanları ile finans sektörü temsilcilerini bir araya getiren “Reel Sektör ile Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısı” nın sonuncusu bugün Antalya’da yapıldı.

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ve Antalya Ticaret Borsası (ATB)’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantının açılışını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aydın yaptı.

Programın açılışında konuşan Hisarcıkloğlu, “Tarihimizde bir ilki yaptık. Reel sektör ve finans sektörüyle birlikte bütün Anadolu’yu gezdik” diyerek TBB Başkanı Hüseyin Aydın ve 12 bankanın genel müdürü, genel müdür yardımcılarının katıldığı toplantıya Antalya’nın yanı sıra Isparta, Muğla, Burdur ve Denizli’den iş insanlarının, oda ve borsa başkanlarının da katılım gösterdiğini ifade etti.

Hisarcıklıoğlu, “Antalya’da yaptığımız bu toplantıyla tüm Türkiye’yi tamamlamış oluyoruz. 14 bölge toplantısıyla 81 ildeki tüccar ve sanayicilerle bir araya geldik. Aslında tarihimizde bir ilki yaptık. Reel sektör ve finans sektörüyle birlikte bütün Anadolu’yu gezdik, sizin sıkıntılarınızı, dertlerinizi bizzat birinci ağızdan öğrendik” diye konuştu. Antalya’ya gelirken müjdeli bir haberle de geldiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, “Dün Bakanımız sayın Albayrak ‘Hüseyin Bey’in Antalya’da bir müjdesi var’ dedi. Ben de merak ediyorum, müjdeyi açıklaması için sözü sayın Hüseyin Aydın’a veriyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Reel sektör ve finans sektörünün beraberce gerçekleştirdiği toplantıların çok faydalı geçtiğini belirterek hayırlı kazançlara vesile olmasını dileyen TBB Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, “Dün sayın bakanımızın da ifade ettiği gibi kriz ürünü uygulamamızı kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Bu “Sera Kredisi’dir. Bu bölgenin yakından bildiği bir paket ancak bunu biraz daha geliştirerek ve zenginleştirerek paylaşıyoruz. Bu paketle belirli bölgelerdeki yoğunlaşmayı Türkiye’nin bütün bölgelerine yaymak birinci amacımız. Bu yolla tarımsal üretimin gelişmesini, kapasitenin artmasını ve tarımda sürdürülebilirliğin sağlanmasını amaçlıyoruz” dedi.

Anahtar Kelimeler:,

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir