Fettah Tamince: Hedefimiz 2025 Yılına Kadar Dünyada 300 Rixos Açmak

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, hedeflerinin 2025 yılına kadar dünyada 300 Rixos açmak olduğunu söyledi.

Antalya’da “Salı Grubu” olarak tanınan Sanayici ve İşadamları Grubu’nun iftar programına konuk olan işadamı Fettah Tamince, burada yaptığı konuşmada Fransız oteller zinciri Accor Hotels ile geçtiğimiz aylarda yaptıkları işbirliği hakkında bilgi verdi.

Tamince, “Resort otelciliğinde işbirliği yapmak üzere, Rixos marka çatısı altında yüzde 50’şer eşit ortaklık yapısıyla ortak girişim şirketi kurduk. Dünyanın çeşitli yerlerinde resort otellerin geliştirilmesi ve yönetimi konusunda işbirliği yapıyoruz. Ülkemiz adına bu marka ile ortaklığımız çok iyi bir anlaşma oldu. Bu büyümenin yüzde 60’ı Asya Pasifik’te oluyor. Biz bugüne kadar kendi gayretimizle 30- 40 otel açtık. Hedefimiz 2025 yılına kadar dünyada 300 Rixos açmak” diye konuştu.

Miami, Dubai, Barcelona ile yarışabilecek potansiyelimiz var

Konuşmasında Türkiye ve Antalya turizminin geleceği konusunda görüşlerini açıklayan Tamince turizm sektörünün ortak bir sinerjide buluşamamasından yakındı.

Antalya’nın turizmde bir çok ülkenin gelecek 15- 20 yılda sahip olmayı planladığı altyapıya sahip olduğunu belirten Tamince şöyle konuştu;

“Bu zenginliklerimizi iyi bir sinerjiye dönüştürebilirsek, çok büyük potansiyel var. Ben bu şehrin potansiyeline inandım ve yapmam gerekenden çok daha fazla yatırım yaptım. Turizmcilerle birlikte çalışmayı öğrenebilsek Antalya’daki verimliliği en az üç katına çıkarırız. Devlet desteğiyle Antalya için 5 milyar dolar harcansa, müthiş bi cazibe merkezi haline getirilebilir. 5 milyar, 20 milyar dolar getiri sağlar.

Dünyanın en zengin topraklarındayız, illa petrol lazım değil, denize yakın olmasa da olur. Bu şehir, Miami, Dubai, Barcelona gibi şehirlerle yarışabilecek potansiyele sahip. Ama maalesef çok iyi bir kumaşı, kötü bir makasla kör bir terzinin eline vererek heba ediyoruz. Büyük bedellerle sahip olduğumuz tesisleri yönetmekte beceriksiziz. Sahip olduğumuz zenginlik hak ettiği ilgiyi görmüyor. Tesislerin doğallığını bozuyoruz. Doğa ile turizm tesisleri arasında bir sinerji yaratamıyoruz. Eğer doğayı, sahip olduğumuz altyapıyı ve tesisleri doğru kullanırsak bu şehir, Miami, Dubai, Barcelona gibi marka şehirlere rakip olacaktır.”

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir