Sunis Group’tan Konyaaltı’nda 80 milyon Euroluk Proje

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da, Miami sahillerindekine benzer bir konut projesi yükseliyor. 80 milyon euroluk yatırımla Sunis Group’un inşa ettiği ilk konut projesi olan Sunis Blue Residence, bu yılın sonunda tamamlanacak.

Sunis Group tarafından Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili üzerinde inşa edilen 152 dairelik Sunis Blue Residence projesinin lansmanı Hotel Su’da düzenlenen görkemli bir geceyle gerçekleştirildi. Gecede ünlü sanatçı Hande Yener bir konser verdi.

Dünya Gazetesi’nde Handan Sema Ceylan imzasıyla yayınlanan habere göre; en fazla konut satılan dördüncü kent Antalya Konyaaltı Sahili’nde 80 milyon euroluk yatırımla inşa edilen Sunis Blue Residence’da 31 farklı tipte 152 konut bulunuyor. Metrekaresi 3 bin 500 eurodan satılacak konutlar 100 metrekareden 450 metrekareye kadar büyüklüğe sahip. Tamamı deniz manzaralı konutlar, 10 Şubat’ta satışa çıkacak ve bu yılın sonunda tamamlanacak.

Sunis Group Yönetim Kurulu Başkanı Namık Ünal, “Dünyada bir Antalya var, Antalya’da bir Konyaaltı var ve Antalya’da böyle birprojenin ikincisi yok. İnsanlar, buradan satın alacakları konutlarına hiçbir masraf etmeden, sadece elbiselerini alıp oturabilecekler ” diye konuştu. Ünal, “Sunis’in 5 oteli var. Kendi otellerimizi kendimiz inşa ediyoruz. Sunis Blue Residence ile ük defa konut projesi yapıyoruz. Turizmde yaşanan kriz bize yumurtaları ayrı sepetlere koymayı öğretti” dedi. Lüks projelerin yüksek aidat sorunu yaşadığı yönündeki bir soruya ise Ünal, şöyle cevap verdi: “Bir süre buranın işletme yönetimini üstleneceğiz. Projede 4 dükkanımız var. Bu dükkanların gelirleriyle sitenin gelirlerinin bir bölümü karşılanacak.”

Turizm sektörünün önemli oyuncularından biri olan Sunis Group, toplam 8 bin olan yatak sayısını da artırmayı planlıyor. Hali hazırda 5 oteli bulunan Sunis, yatırımlarını tamamladığında 10 otele çıkmayı hedefliyor. Otellerden biri Seferihisar’da, bir başkası da Kaş Çukurbağ’da olacak. Yatırımı planlanan diğer üç otelin yeri de belli.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir