Universal Robots’tan Plastik Devlerinden Sepro İle İş Birliği


Dünyanın lider kolaboratif robot üreticisi Universal Robots, plastik sanayi sektörünün liderlerinden Sepro Group ile bir iş birliğine imza attı. Buna göre Sepro, ‘Kamera Kontrol Sistemi’ni Universal Robots’un iş birliğine dayalı cobot’ları ile geliştirecek

Plastik sektöründeki enjeksiyon kalıplama makinelerindeki endüstriyel başarısını otomasyon sistemleriyle pekiştiren Sepro Group, iş birliğine dayalı kolaboratif robotları (cobot’ları) ile öne çıkan Universal Robots ile iş birliği yaptı. Sepro tarafından özellikle plastik enjeksiyonlu kalıplama makinelerinde kullanılan robotlar için geliştirilen Kamera Kontrol Platformu, Sepro’nun tüm ürünlerini robot türünden bağımsız olarak aynı arayüz üzerinden kontrol ediyor. Dünya çapında 150’den fazla uzman ve 42 servis merkezi ile Sepro, Kamera Kontrol Platformu’nu cobot’a ekleyerek kusursuz bir otomasyon çözümü garanti ediyor.

“Güvenli ve kullanımı kolay otomasyon çözümleri”

Sepro ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin detayına ilişkin konuşan Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Gök, “Plastik enjeksiyon otomasyon pazarını hedefleyen Sepro Group ile ortaklığımızdan büyük memnuniyet duyuyoruz. Sepro, üretim süreçlerinin nasıl otomatikleştirileceği konusunda geniş tecrübe ve bilgi birikimine sahip. Universal Robots da iş birliğine dayalı robotlarda pazar lideri. İki şirketin birlikte, plastik enjeksiyon endüstrisindeki geniş bir müşteri yelpazesi için verimli, güvenli ve kullanımı kolay çözümler sunacağını kararlıkla söyleyebiliriz” diyor.

“İşlem geliştirme süreleri kısalıyor, hızlı kurulum yapılıyor”

Gök, “6 eksenli cobot’larımız, plastik endüstrisinde müşterilerin ihtiyaçlarına en uygun çözümü içerecek bir şekilde uyarlandı. Bu iş birliği, Universal Robots’un 6 eksenli cobot’ları sayesinde Sepro Group’un plastik endüstrisindeki enjeksiyon kalıpçılarına en kapsamlı otomasyon çözümlerini sunmasını sağlayacaktır. Sepro Universal Robots’un cobot’larıyla işlem geliştirme sürelerini kısaltacak, daha hızlı kurulum gerçekleşecek. Böylece kurulumu ve test edilmesi kolay, anahtar teslim otomasyon sistemlerinde başarılı sonuçlar elde edilecek” diye ifade etti.

Universal Robots Hakkında

Merkezi Danimarka’da olan 2005’te kurulan Universal Robots; ‘Cobots’ (Collaborative Robots) olarak adlandırılan, hafif ve esnek robot kollarıyla endüstriyel robotiği yeniden keşfetmiştir. UR3, UR3e, UR5, UR5e ve UR10, UR10e olarak farklı erişim ve taşıma kapasitesiyle CB ve e-Series olarak 2 seri ve üç temel ‘cobots’ mevcuttur. Universal Robots’un 50’den fazla ülkede distribütörlüğü bulunmaktadır. Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan’daki bölgesel ofislerine Türkiye’yi de ekleyerek dünya çapında yaklaşık +400 partnerlik güçlü dağıtım ağıyla faaliyet göstermektedir. Universal Robots’un ürünleri metal, makine, otomotiv, gıda ve tarım, mobilya, ilaç ve kimya, plastik ve polimer vb. birçok sektörde kullanılmaktadır. Yenilikçi UR+ ‘Tak ve Çalıştır’ uygulamasıyla kolay ve hızlı kurulum sağlayabilen Universal Robots, ücretsiz online eğitim sunulanUniversal Robots Academy ile iş birliğine dayalı robot kavramlarını öğrenmek isteyenler için bir platform sunmaktadır. Kolay programlama, hızlı kurulum, esnek konumlandırma ve uygulama, iş birliğine dayalı, insan ile beraber çalışmaya uygun yapısıyla (risk değerlendirmesine bağlıdır) kullanıcılara avantaj sağlayan Universal Robots, enerji verimliliği, az alan kaplamasıyla sağladığı alan tasarrufuyla da işletmelerin maliyetlerini azaltmaktır. İş birliğine dayalı cobot’larda standartları belirleyen Universal Robots, robot teknolojisinin Nobel’i sayılan Engelberger Ödülü’nün de sahibi olmuştur.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir