Oluklu Mukavva Sektörünün İlk Bakanlık Onaylı Ar-Ge Merkezi ANKUTSAN Tarafından Alındı

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kağıt ve kağıt ürünleri sektöründe faaliyet gösteren ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A. Ş’ye 28.04.2017 tarihi itibariyle faaliyet gösteren 452. Ar-Ge Merkezi belgesi veridi.

Şirketin Kurucularından Rüstem Kesgi haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

2002 yılında Antalya Altınovada faaliyetine başlayan Ankutsan, 2003 yılında Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyetine devam etti. Her geçen yıl istikrarlı büyümesini sürdüren Ankutsan, bugün oluklu mukavva sektöründe Türkiye’nin %100 yerli sermayeli en büyük ikinci firması konumunda.

Ankutsan’ın, Antalya Organize Sanayi Bölgesi, Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi, İstanbul Osmangazi  ve Ankara Başkent Organize Sanayi Bölgesi’nde fabrikaları bulunuyor.

Ankutsan, ‘nano’ ile suda erimeyen kutu üretti

Öte yandan müşterileriyle ortak çalışmalar yapan Ankutsan kutuların hangi ortam – stoklama -ulaşım ve dağıtım şartlarında kullanıldıklarını görmek adına, firma ve varış sahalarına yapılan ziyaretlerle, kutuların ıslaktan, yoğun nem ve rutubetten negatif etkilendiğini tespit etti. Müşterisinin ürününü pazara sağlıklı olarak teslim edilebilmesi ve müşterisinin ürününe değer katmak adına arge çalışmaları yaparak son zamanlarda hızla gelişmekte olan nano teknolojiyi üretim sahalarında geliştirerek suda erimeyen kutular üretmeye karar verdi.

Bunun sonucunda da; Ankutsan oluklu mukavva sektörünün büyümesine paralel olarak üretim-stok alanı, makine ve kapasite yatırımları ile birlikte yaptığı arge çalışmaları neticesinde de, Türkiye’de bir ilke imza atarak önce “nanotech“ ambalajı üretmeyi başardı. Devamında ise nanotech i geliştirerek hem içten hem de dıştan nem-rutubet almayan ve su geçirmeyen “nanobox”ı yurtiçi ve yurtdışı müşterilerinin kullanımına sunuldu.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir