Oda ve Borsa Başkanlarından Birlik Mesajı!

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), Antalya Ticaret Borsası (ATB), Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO), Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO), Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ve Kumluca Ticaret Borsası (KUTBO) başkanları ortak değerlendirme toplantısı yaparak birlik ve beraberlik mesajı verdi.

KUTSO Kumluca Merkez Ofisinde gerçekleşen toplantıya Antalya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası başkanı Ali Çandır, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Mehmet Şahin, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Ahmet Boztaş, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Murat Hüdavendigar Günay ve Kumluca Ticaret Borsası başkanı Fatih Durdaş katıldı.

Bölgedeki oda ve borsaların faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda ortak hareket ve birlik mesajı verildi. Toplantının ardında KUTSO yeni hizmet binası inşaatına geçen heyet burada incelemelerde bulundu.

Oda ve borsa seçimlerine yönelik takvim belli oldu

Bilindiği gibi Oda ve borsalar seçimlerini ekim – kasım 2017 aralığında yapacaklar.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, geçtiğimiz hafta Ankara’da Oda ve Borsa Genel Sekreterleriyle yaptığı toplantıda, Ekim-Kasım aylarında iller ve ilçelerdeki oda/borsalarda seçimler olacağını anımsatarak, bu seçimlerin makam kapma yarışı değil, camiaya ve Türkiye’ye hizmet yolunda bir bayrak yarışı olduğunu vurgulamıştı.

Oda ve borsalarda meslek komitesi üyelikleri seçimleriyle başlayan süreç, yönetim kurulu ve meclis başkanlık divanı seçimleriyle tamamlanıyor. Antalya’daki Ticaret ve Sanayi Odaları, Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odası’nın önümüzdeki günlerde seçim tarihlerini açıklaması bekleniyor.

 

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir