MÜSİAD’tan “Tarım Akademi”

Akdeniz Üniversitesi, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Müstakil ve Sanayici İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi arasında ‘MÜSİAD Tarım Akademi’ programına ilişkin işbirliği protokolü imzalandı.

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü Yönetim Kurulu Odası’nda yapılan protokol imza törenine Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof.  Dr. Ahmet Ögke, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ile MÜSİAD ve Akdeniz Üniversitesi’nden yetkililer katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal; “Üniversitemiz Antalya’nın en büyük ve Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumlarından biri. Eğitim, araştırma, uygulama pratikleri ve yetkin eğitim kadrosuyla adından söz ettiren Üniversitemizin, her alanda kalitesinin daha da artması için çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda şehrimizdeki bir çok kamu kurumu, sivil toplum kuruluşu ile gerek eğitim-öğretim gerekse akademideki birikimi şehirdeki dinamiklere aktarma amaçlı çok sayıda iş birliği protokolü imzaladık. Bu protokol ile de Ziraat Fakültesi öğrencilerimizin kariyer planlamasına katkıda bulunmak amacıyla bir eğitim programı oluşturulacak. Böylece her zaman vurguladığımız öğrencilerimizin sadece teorik olarak değil sektörün mutfağında hazırlanarak iş hayatına atıldığında kendini daha yetkin hissedeceği bir eğitim için çabalıyoruz. Bu amaca katkı sağlayan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Tarımın başkenti olan Antalya’da tarım sektörü paydaşlarının çok güçlü olduğunu dile getiren Antalya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen, “Sektörün bir adım ileriye götürülmesinde bir iş birliğine ve güç birliğine ihtiyaç vardır. Bütün paydaşlar kendi bünyesinde bir takım çalışmalar yapıyor. Bir araya gelip ortak çalışma yaptığımızda sektörümüzü daha ileriye götürme konusunda hızlı yol katedeceğiz. Bu protokolün bundan sonra yapılacak iş birliklerine de öncülük edeceğini düşünüyorum.” diye konuştu.

Protokolün hayata geçmesinde emeği geçen tüm paydaşlara teşekkür eden MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken ise, MÜSİAD olarak Antalya İl Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü ve Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi ile yapılan görüşmeler sonrasında ilkinin yapılacağı ‘Müsiad Tarım Akademi’ protokolünün bundan sonra kapsamı daha da genişletilerek devam edeceğini belirtti.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir