MÜSİAD Antalya, “Helal Turizm” Standartlarının Belirlenmesi İçin Çalışma Başlattı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Antalya Şubesi tarafından, “Helal Turizm” uygulamalarında eksiklikler bulunduğu ve çok farklı sertifikasyonların bulunduğuna dikkat çekilerek, “Helal Turizm” standartlarının belirlenmesi amacıyla bir çalışma başlatıldığı bildirildi.

MÜSİAD Antalya Şube Başkanı Ramazan Kalken, MÜSİAD olarak uluslararası geçerliliği kabul görecek bir standardın belirlenmesini hedeflediklerini belirterek, hazırlanacak raporu Kültür ve Turizm Bakanlığı’na sunacaklarını kaydetti. Kalken, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili Bakanlık, STK’lar ve turizm işletmecilerinin katılımıyla bir Helal Turizm Çalıştayı düzenleyeceklerini ifade etti.

Helal Turizm’deki sorunların ve çözüm önerilerinin belirlenmesi amacıyla Adin Otel’de düzenlenen toplantıya; Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Ömer Akgün Tekin ve Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler MYO Öğr. Gör. A. Abdullah Turhan, MÜSİAD Antalya Şubesi Turizm Komisyonu Başkanı Mustafa Cephanecioğlu (cephaneci.com E-Ticaret), Komisyon Başkan Yardımcısı Erol Türk (SAN Bilgisayar) ve Komisyon üyeleri, Hilal Uysal (ADİN Otel), Enver Yiğit (Körfez Reklam) katıldı.

Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir